samsung exynos 8 8890

 

Snapdragon 820 już jest nam znany stosunkowo dobrze. Pierwsze urządzenie z tym układem ujrzało światło dzienne i wstępnie pokazało swoje możliwości osiągając miażdżący wynik w AnTuTu. Jednak co z Samsungiem i ich Exynosami? Koreańczycy nie chcąc, aby o nich zapomnieć stworzyli ciekawą infografikę.

 

Flagowym układem z rodziny Exynos jest obecnie model oznaczony numerem 8890. Jeszcze nie wiadomo jak ta koreańska propozycja wypada na tle Snapdragona 820 w bezpośrednim porównaniu. Niemniej jednak Samsung chcąc pokazać rozwój swoich układów mobilnych w kilku kategoriach pokazał go na poniższej infografice:

 

Devices

 

(otwórz grafikę w nowej karcie)

 

Niższy proces technologiczny, współpraca wielu rdzeni w różnych zestawieniach, nowy modem łączności, udoskonalona jednostka graficzna, a także współpraca z wyższymi rozdzielczościami wyświetlacza. Tak w skrócie można opisać to, co wyżej widać w nieco większych szczegółach. Oczywiście przeciętnemu konsumentowi niewiele to mówi toteż czekamy na pierwsze urządzenie z Exynosem 8890. Będzie nim oczywiście Samsung Galaxy S7, którego premiera zbliża się do nas wielkimi krokami.

 

Biorąc pod uwagę to, że Qualcomm na targach CES pokazał Snapdragona 820 z jak najlepszej strony, która nie przewiduje przegrzewania, a tylko wysoką wydajność to Koreańczycy mają teraz wysoko postawioną poprzeczkę, aby drugi rok z rzędu stać się liderem w kategorii producenta najlepszego układu mobilnego.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.