HTC Sinking

 
Rok 2015 był dla HTC dość trudny. Wyniki finansowe pod kreską stanowiły dla firmy zagrożenie. Ponadto nasilająca się konkurencja ze strony chińskich producentów i niejasna strategia spowodowały, że spółka znalazła się w nieciekawej sytuacji. Na ratunek miał przyjść model One A9. Póki co wygląda na to, że wyciąga on przedsiębiorstwo z dna.
 
Według analityków udział w rynku HTC będzie się kształtował na poziomie jedynie 1%. Pani Prezes HTC postanowiła odpowiedzieć na tę prognozę. Twierdzi ona, że jej firma nigdy nie zniknie z rynku. Według niej globalny rynek smartfonów nadal ma dużo miejsca na wzrost, a HTC będzie wydawało urządzenia, które spełnią oczekiwania i potrzebny różnych nisz. Cher Wang uważa, że rok 2016 okaże się ekscytujący dla przedsiębiorstwa. Producent zamierza zaprezentować wiele budżetowych modeli, a także opaski wyprodukowane we współpracy z Under Armour.
 
Szefowa HTC wydaje się być optymistką. Miejmy nadzieję, że ma rację i HTC nie zniknie z rynku.
 
źródło: phonearena
Totalna obniżka ceny LG G4!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.