LG G5

 
Przypomnijmy, że LG zaprojektowało już swoje własne procesory, jednak nie mówi się o nich tak dużo, jak ma to miejsce w przypadku Exynosa od Samsunga. Powód jest prosty – montuje się je tylko w urządzeniach średniej klasy. Jakiś czas temu pisaliśmy jednak, że LG pracuje nad swoim własnym procesorem, który w końcu może będzie zasilał flagowce tej firmy. Dodajmy, że firma wydała już wcześniej chipset o nazwie Odin, zasilający między innymi mało znany LG Liger. Potem pojawił się Nuclun zainstalowany w odmianie LG G3. Na próżno jednak szukać tego podzespołu w popularnych, topowych urządzeniach firmy. Ma się to jednak zmienić – nowy procesor firmy ma się nazywać Nuclun 2.
 
Według wczorajszych informacji, wspomniany podzespół nie zadebiutuje w LG G5, a dopiero w następcy modelu V10. Informatorzy donoszą, że chipset ten jest znacznie szybszy niż Kirin 950 od Huawei. Jednak według producenta, nie nadaje się on do flagowego G5. Szkoda, Koreańczycy mają potencjał, tylko nie potrafią go odpowiednio wykorzystać. Topowe smartfony od spółki nie sprzedają się tak dobrze jak kiedyś.
 
źródło: phonearena, weibo

LG G3 bardzo tanio! + etui GRATIS!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.