ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Film nagrany Samsungiem Galaxy S6 Edge – technika poszła zdecydowanie do przodu i udowadnia to m.in. Polak

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s6 edge the next film project

Jeszcze kilka lat temu smartfony robiły zdjęcia wystarczające do… uwiecznienia danej chwili na szybko. Jednak stosowane dzisiaj moduły potrafią zdecydowanie więcej – jakość stoi na wysokim poziomie i wiele osób przestaje używać prostych kompaktów właśnie na rzecz mobilnych urządzeń.

Oczywiście do profesjonalnego sprzętu jeszcze daleka droga, która najprawdopodobniej nigdy nie zostanie zniwelowana. Jednak pewna trójka postanowił pokazać, że dzisiejsze smartfony są wystarczające do nagrania filmu z prawdziwego zdarzenia. Wybór padł na Samsunga Galaxy S6 Edge, który razem z LG G4 są w moje czołówce jeśli chodzi o sam aparat. Jednak do rzeczy, tytuł filmu to „The Next Film Project”, a oto jego pierwsza część:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LqBKLELZYC8[/youtube]

Nie będę wcielał się w rolę krytyka filmowego, ale czy widzicie, że powyższe nagranie zostało wykonane smartfonem? Oczywiście duże znaczenie miała tutaj postprodukcja, aczkolwiek ma ona znaczenie w niemalże każdym filmie.

Autorzy nie liczą na Oscara, aczkolwiek chcą pokazać możliwości innym początkującym w tej branży – nie trzeba od razu kupować sprzętu z najwyższej półki, wystarczy smartfon. Miłym akcentem jest również to, że swój udział w całym przedsięwzięciu ma Polak, Kuba Szutkowski.

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy