Nazwę dla Androida N wybiorą… internauci w ankiecie online!

Newsy

nutella-android-620x349

Najnowsze dziecko Google, czyli Android 6.0 Marshmallow nie pozostał na długo „jedynakiem”. Już teraz mówi się o jego następcy przybierającym różne nazwy – może to być po prostu Android 6.1 Marshmallow bądź Android N. Jednak to tylko logiczne przypuszczenia. Gigant z Mountain View rozmyśla nad oddaniem decyzji w… nasze ręce. To byłoby coś!

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

Tradycją Androida jest nazywanie systemu kolejnymi literami alfabetu (C – Cupcke, D – Donut, E – Eclair, F – Froyo, G – Gingerbread, H – Honeycomb, I – Ice Cream Sandwich, J – Jelly Bean, K – KitKat, L – Lollipop)… Teraz jesteśmy już przy M, czyli mamy Marshmallow. Choć jak zapewne pamiętacie było mnóstwo zabawy ze zgadywaniem, co kryje się pod tajemniczą literką „M”. Tym razem może być podobnie.

 

Gdyby najnowszy Android przybrał literę „N”, co by mogła oznaczać? Nutella? Nougat? A może zostaniemy przy Marshmallow i oznaczeniu 6.1? Google ma jednak jeszcze lepszy pomysł. Sundar Pichai, CEO Giganta z Mountain View podczas spotkania z studentami w New Delhi, stolicy Indii powiedział, że to być może internauci w ankiecie online wybiorą nazwę dla Androida N aka Marshmallow 6.1. Byłoby to bardzo odważne posunięcie ze strony Google, a poza tym jedno z najciekawszych dziejących się w branży. Wszak tradycja to świętość!

 

Póki co jednak jest to tylko alternatywne rozwiązanie i wcale nie musi do niego dojść. Do premiery systemu zostało jeszcze co najmniej pół roku, więc w międzyczasie na pewno dowiemy się, co Google postanowiło w tej kwestii. A tymczasem pytanie do Was, jak Wy chcielibyście nazwać kolejnego Androida?

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x