ainol_novo_legend_1

Niedawno na naszym portalu mieliśmy przyjemność recenzować tablet Ainol Novo 7 Aurora II, który posiadał dwurdzeniowy procesor oraz ekran IPS wielkości 7 cali. Większość tabletów firmy Ainol dotąd była urządzeniami z ekranami właśnie 7-calowymi, ale producent zamierza wprowadzić do produkcji również większy model.

Ainol Novo Legend, bo o nim mowa, ma posiadać ekran IPS wielkości 9,7 cala o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Wyposażony będzie według doniesień w czterordzeniowy procesor oraz czterordzeniowe GPU – w tym drugim przypadku można się domyślać iż będzie to Mali 400 wersji MP4. Oprócz tego w Legendzie znajdziemy 1 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, Bluetooth 4.0, WiFi b/g/n, dwie kamery, radio FM oraz sporą baterię 8000 mAh. Pracować ma pod kontrolą Androida 4.1 JellyBean. Urządzenie ma mieć grubość 9,6 mm i wagę równą 620 gram.

Cena urządzenia wynosić będzie prawdopodobnie około 240 USD, czyli około 800 złotych. Ainol do sprzedaży trafi około 29-31 października.  Uważacie, że Legend może stać się „legendarnym” tabletem z segmentu low-end?

Źródło: ainol

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.