Android 6.0 Marshmallow uruchomiony na pięcioletnim Nexusie S!

Paweł Bilski Paweł Bilski Newsy
951992-samsung-nexus-s

Deweloper Dmitry Grinberg właśnie dokonał niemożliwego. Z wszelkich frontów dochodzą do nas informacje, że udało mu się przeportować Androida 6.0 Marshmallow na pięcioletniego Nexusa S wyprodukowanego przez Samsunga!

Jak wiemy Nexus S był wspierany przez Google do 2012 roku. Wtedy też otrzymał ostatnią aktualizację. Jego przygoda skończyła się z Androidem 4.1.2 Jelly Bean na pokładzie. Po tej aktualizacji Nexus S stworzony przy współpracy z Samsungiem przestał być wspierany. Mały jak na te czasy, 4 calowy smartfon mógł liczyć już tylko na wsparcie zapalonych deweloperów, i się doczekał.

Nexus S posiada procesor Hummingbird 1 GHz, 1 GB partycji systemowej (kiedyś partycja systemowa była oddzielna, i dane użytkownika również) oraz 512 MB RAM. 1 GB pamięci systemowej było więc pierwszą z wielu przeszkód, które trzeba było pokonać, i jak widać – udało się. Dla ciekawskich, NFC, WiFi, Bluetooth, kamera, GPS, tryb recovery również działa poprawnie na tym porcie.

port marshmallow

Jeśli posiadasz leciwego Nexusa S, to również możesz uruchomić na nim Marshmallow, bowiem Dmitry Grinberg udostępnił w sieci efekty swojej pracy oraz dokładną instrukcję, którą możecie znaleźć tutaj.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy