xiaomi mi band

 
Samsung wydał kilka urządzeń ubieralnych w ciągu ostatnich 2 lat, w tym te monitorujące naszą aktywność fizyczną i smartwatche. Koreański gigant elektroniczny niedawno pokazał także swój pierwszy zegarek z okrągłym wyświetlaczem – Gear S2. Należy zauważyć, że większość tych gadżetów było ukierunkowanych na segmenty średniozamożnych lub bardzo majętnych klientów. Teraz jednak firma zauważyła potencjał (poprzez sukcesy konkurencji) wśród konsumentów o mniej zasobnych portfelach. Spółka przygotowuje tanie urządzenie śledzące naszą aktywność fizyczną dla klienta masowego.
 
SM-R150 (nazwa kodowa) to nowy produkt do noszenia na ręce od Samsunga. Inna nazwa to Triathlon, co dodatkowo wskazuje, iż będzie on nastawiony na śledzenie naszych osiągnięć w dziedzinie fitness. Prawdopodobnie opaska może zaoferować podobny zestaw funkcji, jak w Xiaomi Mi Band, który sprzedawany jest za jedyne $ 15 w Chinach i Indiach. W tej chwili niewiele wiadomo na temat specyfikacji tego urządzenia, ale być może będzie ono wyposażone w pulsometr, pomiar kroków itd.
 
Warto przypomnieć, że Samsung wydał również S Health i aplikację Samsung Gear dla konkurencyjnych smartfonów. Ponadto obecnie Fitbit, Misfit i Xiaomi kontrolują lwią część rynku w segmencie budżetowych urządzeń śledzących aktywność fizyczną.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.