ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung chce dorównać jakością zdjęć Xperii Z5. Czy Sony użyczy matrycy dla S7?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
sony_xperia_z5_compact_20

O Samsungu Galaxy S7 mówi się ostatnio coraz więcej. Mimo iż do premiery słuchawki pozostało trochę czasu, już teraz dowiadujemy się całkiem ciekawych rzeczy. Poznaliśmy potencjalną specyfikację techniczną, policzyliśmy ilość dostępnych wersji z różnymi ekranami, a teraz mamy okazję zapoznania się z zastosowaną matrycą aparatu. Od konkurencji, warto dodać.

Podążając za poprzednimi doniesieniami wiemy, że Samsung Galaxy S7 zostanie wyposażony w 20 megapikselowy aparat wykorzystujący nową technologię ISOCELL. Byłby to oczywiście krok do przodu względem poprzednika – S6 oferuje bowiem „jedynie” 16 megapikseli. Jednakże możemy to wszystko wziąć pod wielki znak zapytania, gdyż bardzo możliwe jest, że koreański producent wykorzysta zupełnie inny podzespół.

Samsungowi spodobała się matryca autorstwa Sony. Nic dziwnego, zdjęciami wykonanymi Sony Xperia Z5 zachwycają się wszyscy. Możliwym więc jest wykorzystanie IMX300 w S7. Pozostaje jednak pytanie co z ISOCELL? Być może sprawa zostanie rozwiązała za pomocą podziału terytorialnego i konkretnego modelu. Pozostaje jednak pewne ale…

Sony twardo stoi przy swoim i chce swoją matrycę zachować wyłącznie dla linii Xperia. Samsung jednak nie poddaje się i twardo negocjuje warunki. Nic więc dziwnego, wszak mamy tutaj do czynienia z dwoma dużymi, konkurencyjnymi ze sobą koncernami, a udostępnienie IMX300 przez Sony Samsungowi może być bolesnym strzałem w stopę.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy