Facebook-Logo

 

Dużo osób twierdzi, że Facebook za bardzo ingeruje w prywatne życie użytkownika. Naprawdę? Ciekawe co powiecie na te nowości.

 

Facebook powiadomił dziś, że w aplikacjach na iOS oraz Android zostały wprowadzone zmiany w oknie powiadomień. Od dziś jeśli włączymy historię lokalizacji, to Facebook od razu powiadomi nas o interesujących wydarzeniach, zmianie warunków atmosferycznych, ostrzeżeniach, restauracjach/kinach i tym podobnych w pobliżu.

 

Użytkownicy będą mogli zobaczyć też wyniki sportowe ich ulubionych drużyn, oferty programów TV, informacje o nowych grach wideo i wielu, wielu innych. Sednem tego wszystkiego ma być fakt, że Facebook do zdobycia powyższych informacji wykorzysta nasze wcześniejsze polubienia tak, aby w jak najlepszym stopniu trafić w nasze gusta. Jak to działa w praktyce? Możecie to zobaczyć na filmiku poniżej:

 

[vimeo]https://vimeo.com/143581652[/vimeo]

 

Dobrą wiadomością dla tych, którzy nie życzą sobie takiej ingerencji jest fakt, że ta opcja jest tylko dla chętnych. Jeśli więc nie będziemy chcieli, to po prostu ową funkcjonalność wyłączymy.

 

Aktualizacja stopniowo zmierza w stronę urządzeń z Androidem i iOS, więc już niedługo może zawitać i u Was.

 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.