qualcomm-logo

Od momentu, gdy na rynku pojawiły się rozwiązania oparte o architekturze x86, rozgorzała dyskusja nad sensem ich zastosowania na platformie Android i w urządzeniach mobilnych. Swoje „trzy grosze” do niej dorzucił Qualcomm, porównując mobilnego Atoma od Intela do… swojego Snapdragona S2 z roku 2010.

 

Na powyższym wideo ukazane są aspekty, w jakich produkt Qualcomma góruje nad swoim rywalem. Łatwo jest stwierdzić, że w przypadku lokalizacji GPS, gier, płynności przeglądarki czy gestów multi-touch lepiej wypada procesor Qualcomma. Werdykt według producenta Snapdragonów jest jeden: rozwiązania Qualcomma są o prawie 3 lata przed technologią Intela. Jednak czy jest to obiektywna ocena sytuacji? Zapraszam do komentarzy.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.