2000px-Htc_new_logo.svg

Jesteśmy świeżo po premierze modelu One A9, który dla firmy z Tajwanu jest produktem przełomowym. Mimo iż oczekiwaliśmy znacznie więcej, to staje się powoli jasne, że nowo wydany model jest ukazaniem światu w jaką stronę zmierza HTC.

Słowa zdają się potwierdzać osoby z najwyżej obsadzonych stanowisk w HTC. Jednym z nich jest Jack Tong, prezes HTC w Azji północnej, który wypowiedział się na temat przyszłości firmy tymi słowami: „Począwszy od One A9, nasze projekty wejdą w nowy etap, który będzie charakteryzował się elegancją.”. Interpretacja tych słów wydaje się prosta, i zdaje się potwierdzać wcześniejsze pogłoski. Według mediów coraz lepsze i innowacyjne (co jest akurat kontrowersyjną kwestią) wykonanie smartfonów ma odwrócić wzrok od coraz większych kłopotów finansowych HTC.

jack tong

(na zdjęciu Jack Tong – prezes HTC)

Pamiętajmy, że HTC walczy o utrzymanie się na rynku, i kolejny rok z rzędu może spisywać na straty. Kolejne bliźniacze modele, wysokie ceny, mało innowacji – to główne powody, które wpłynęły na fakt, że Tajwańczycy znajdują się w obecnej, powiedzmy sobie szczerze – bardzo trudnej sytuacji.

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.