Samsung też chce czuć siłę nacisku jak Apple i Huawei – Galaxy S7 z najnowszym patentem

mm Łukasz Pająk Newsy 2015-10-19

Zrzut ekranu 2015-10-19 o 19.19.47

Najnowszą innowacją tegorocznych iPhone’ów 6s i 6s Plus jest Force Touch, a więc technologia pozwalająca na interpretację siły nacisku na wyświetlacz przez oprogramowanie. Wcześniej podobne rozwiązanie przedstawiło Huawei, ale to jednak Apple jako pierwsze wprowadziło swoje smartfony do sprzedaży.

Tradycyjnie już, Samsung nie może być gorszy od Amerykanów toteż w Sieci pojawił się najnowszy patent Koreańczyków zdradzający konkurenta dla Force Touch. Co ciekawe, producent galaktycznych urządzeń nie zdecydował się na rozwiązanie od Synaptics, które wygląda następująco:

YouTube Preview Image

W przypadku Samsunga wszystko opiera się na polu elektromagnetycznym, które w zależności od siły nacisku wytwarza większe napięcie. Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy słyszymy o tym, że Koreańczycy również chcą stworzyć podobną technologię, co Apple. Teraz niejako stało się to faktem i z pewnością Galaxy S7 będzie czuł jak mocno naciskamy na wyświetlacz.

Amerykanie pokazali już jak wykorzystać Force Touch. Film od Synaptics również przedstawia kilka nowych możliwości sterowania urządzeniem. W takim razie co Samsung wymyśli nowego? Jakie Wam pomysły wpadają do głowy na wykorzystanie siły nacisku?

źródło: Phone Arena • stark2991

  Podobno ten patent powstał jeszcze przed premierą Apple Watch

 • SileliS

  Przede wszystkim smartphone’y mogły by robić za tablety graficzne. Coś czego zawsze mi brakowało.

  • Krzysztof Duda

   Od tego są rysiki w phabletach i tabletach z serii Note.