Samsung też chce czuć siłę nacisku jak Apple i Huawei – Galaxy S7 z najnowszym patentem

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
Zrzut ekranu 2015-10-19 o 19.19.47

Najnowszą innowacją tegorocznych iPhone’ów 6s i 6s Plus jest Force Touch, a więc technologia pozwalająca na interpretację siły nacisku na wyświetlacz przez oprogramowanie. Wcześniej podobne rozwiązanie przedstawiło Huawei, ale to jednak Apple jako pierwsze wprowadziło swoje smartfony do sprzedaży.

Tradycyjnie już, Samsung nie może być gorszy od Amerykanów toteż w Sieci pojawił się najnowszy patent Koreańczyków zdradzający konkurenta dla Force Touch. Co ciekawe, producent galaktycznych urządzeń nie zdecydował się na rozwiązanie od Synaptics, które wygląda następująco:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g9lcaL-UqIk[/youtube]

W przypadku Samsunga wszystko opiera się na polu elektromagnetycznym, które w zależności od siły nacisku wytwarza większe napięcie. Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy słyszymy o tym, że Koreańczycy również chcą stworzyć podobną technologię, co Apple. Teraz niejako stało się to faktem i z pewnością Galaxy S7 będzie czuł jak mocno naciskamy na wyświetlacz.

Amerykanie pokazali już jak wykorzystać Force Touch. Film od Synaptics również przedstawia kilka nowych możliwości sterowania urządzeniem. W takim razie co Samsung wymyśli nowego? Jakie Wam pomysły wpadają do głowy na wykorzystanie siły nacisku?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy