Zrzut ekranu 2015-10-19 o 19.19.47

 

Najnowszą innowacją tegorocznych iPhone’ów 6s i 6s Plus jest Force Touch, a więc technologia pozwalająca na interpretację siły nacisku na wyświetlacz przez oprogramowanie. Wcześniej podobne rozwiązanie przedstawiło Huawei, ale to jednak Apple jako pierwsze wprowadziło swoje smartfony do sprzedaży.

 

Tradycyjnie już, Samsung nie może być gorszy od Amerykanów toteż w Sieci pojawił się najnowszy patent Koreańczyków zdradzający konkurenta dla Force Touch. Co ciekawe, producent galaktycznych urządzeń nie zdecydował się na rozwiązanie od Synaptics, które wygląda następująco:

 

 

W przypadku Samsunga wszystko opiera się na polu elektromagnetycznym, które w zależności od siły nacisku wytwarza większe napięcie. Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy słyszymy o tym, że Koreańczycy również chcą stworzyć podobną technologię, co Apple. Teraz niejako stało się to faktem i z pewnością Galaxy S7 będzie czuł jak mocno naciskamy na wyświetlacz.

 

Amerykanie pokazali już jak wykorzystać Force Touch. Film od Synaptics również przedstawia kilka nowych możliwości sterowania urządzeniem. W takim razie co Samsung wymyśli nowego? Jakie Wam pomysły wpadają do głowy na wykorzystanie siły nacisku?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.