huawei ceo plan samsung apple konferencja

Chińczycy z firm kserujących inne firmy stali się największym zagrożeniem obecnych liderów mobilnego rynku. Samsung oraz Apple niejako walczą między sobą, ale po piętach depcze im Huawei, którego prezes dzisiaj zorganizował konferencję. Dowiedzieliśmy się z niej wiele ciekawych rzeczy.

Oczywiście jak na CEO przystało, pan Yu Chengdong musiał chwalić firmę, ale przejdźmy do szczegółów. Na początku pojawiła się wzmianka o tym, że sama marka Honor w przyszłym roku pokona całe Xiaomi. To już jest wielkim sukcesem, a pamiętajmy, że ten drobny odłam Huawei nie stanowi większości firmy. Wszelkie statystyki pokazują, że chińska firma jest jedną z najszybciej rozwijających się z czołówki, podczas gdy Samsung i Apple traci. W takim razie nie mogło zabraknąć wzmianki, że tych dwóch producentów również czeka zły los. Koreańczycy i Amerykanie muszą przygotować się na oddanie swoich miejsc na rzecz Huawei. Kiedy to się stanie? Według zapowiedzi firmy to już w 2017 roku.

Ambitne słowa, ale bardzo prawdopodobne. Jeśli Apple i Samsung nie wykonają konkretnych kroków w celu zabrania klientów od Huawei to z pewnością powyższe dwie firmy to odczują. Jednak wierzycie, że tak szybko zmieni się układ sił?

źródło: mobipicker

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.