ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy Jork zakaże wydobycie BitCoina?

Bitcoin spadł najniżej od 2020 roku!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Posiadacze kryptowalut z niepokojem obserwują rynek. Kryptowaluty od jakiegoś czasu zaliczają tendencje spadkowe. To może prowadzić do masowej wyprzedaży Bitcoina!

Bitcoin nie jest stabilny od epidemii

bitcoin licytacja

W marcu 2020 roku w Polsce wybuchła epidemia koronawirusa. Wraz z nią wiele biznesów zostało pociągniętych na dno. Bitcoin także zaliczył wtedy spadek do poziomu około 20 tysięcy złotych! Dla wielu inwestorów to był idealny moment do zakupu BTC. Zakup wydawał się doskonałą inwestycją, ponieważ już w 2021 roku jeden BTC kosztował ponad 230 tysięcy! Dobry okres trwał do listopada 2021 roku, gdzie Bitcoin osiągnął zawrotną cenę 261 tysięcy złotych!

Bitcoin i początek 2022 roku

Jak zauważyliście, końcówka 2021 roku była okresem wzrostu dla BTC, jednak od nowego roku coś się zmieniło. Od listopada bitcoin zaczął spadać, delikatnie — jednak spadać. Już pod koniec stycznia 2022 roku BTC kosztował „zaledwie” 140 tysięcy PLN, czyli zaliczył spadek o ponad 120 tysięcy złotych! Kolejne miesiące były bardziej łaskawe dla posiadaczy Bitcoina. Wydawało się, że BTC wraca powoli na szczyt, po tym jak w kwietniu waluta osiągnęła wartość 190 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że waluta od 2020 roku trzymała się powyżej 100 tysięcy.

Dzisiejszy spadek Bitcoina

Aktualizacja Bitcoina

Dziś w nocy właściciele Bitcoina przekonali się, że waluta spadła po raz kolejny. Dziś około 2 w nocy jeden BTC kosztował pierwszy raz od 2020 roku mniej niż 100 tysięcy złotych, dokładniej za 1 BTC w nocy zapłacilibyśmy około 93 tysiące złotych. Dziś sytuacja BTC wydaje się wciąż być niestabilna, bo z godziny na godzinę cena bitcoina waha się między 100 a 98 tysięcy złotych. Nie tylko BTC notuje spadki. Druga najpopularniejsza kryptowaluta — Ethereum zaliczyła ponad 30% wartości w ciągu kilku dni! W przedziale od listopada 2021 do czerwca 2022 roku Ethereum spadło o około 13 tysięcy złotych!

Rynek ze stratami

Kryptowaluty zakazane w Tajlandii

Kryptowalutowy krach był dość niezwykły, ponieważ światowy przemysł kryptograficzny stracił ponad bilion dolarów z jego kapitalizacji rynkowej w ciągu zaledwie sześciu miesięcy prowadzących do 2022 r. Ciągły spadek Bitcoina zaniepokoił nawet najbardziej upartych inwestorów, wywołując obawy, że jeśli spadek będzie się powtarzał, doprowadzi to do masowej wyprzedaży. Ekonomiści już sygnalizowali ryzyko związane z rosnącą inflacją i zbliżającą się podwyżką stóp procentowych.

Źródło: slashgear.com

Sprawdź najnowsze wpisy