ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
XDA zablokowane na Twitterze

XDA zablokowane na Twitterze, bo… serwis jest zbyt młody

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Serwis XDA Developers, znany przede wszystkim ze swojego forum, na którym to zbierali się fani modyfikowania Androida, kilka dni temu został zablokowany na Twitterze. A dokładniej rzecz biorąc, jego konto zostało usunięte. Wszystko  to z powodu… wieku. Otóż okazało się, że serwis jest zbyt młody, aby posiadać konto w serwisie, ponieważ do tego wymagane jest minimum 13 lat.

XDA zablokowane na Twitterze

XDA zablokowane na Twitterze

Warto tu zaznaczyć, że profil XDA Developers był oznaczony jako konto biznesowe i został wcześniej zweryfikowany. Nie jest to więc przypadek, w którym  firma zakłada zwyczajne konto, a potem narzeka, że jest ono traktowane wedle regulaminu. Tym, co zgubiło twórców XDA było podanie w przypadku konta wieku, to znaczy daty założenia serwisu. Okazało się, że ten nie miał 13 lat w momencie założenia konta na Twitterze, co jest wymagane dla użytkowników indywidualnych. Jak podaje sam serwis w oświadczeniu:

Twitter XDA jest kontem biznesowym, a nie znamy wielu firm, których właścicielami są nastolatki. Jest to konto zweryfikowane, co oznacza, że przeszło już proces weryfikacji, prawdopodobnie przeprowadzony przez człowieka. Za kulisami, trzecia zmienna jest równie zaskakująca. Konto XDA na Twitterze zostało utworzone w 2009 roku bez oficjalnej daty urodzenia. Kiedy zostaliśmy poproszeni o podanie daty urodzenia (która znacznie przekraczała wymagane 13 lat), konto zostało błędnie i natychmiastowo zablokowane, tak jakby w ogóle nie istniało.

Podobnie jak konta, które zostają zbanowane, nasze konto przestało istnieć. Wygląda na to, że lepiej nie mieć żadnej daty urodzenia na Twitterze, niż ją zadeklarować. Nie jesteśmy pewni, co Twitter chciał przez to osiągnąć, ale zostawił nas w nieprzyjemnym zawieszeniu, zastanawiając się, czy straciliśmy nasze konto na Twitterze na dobre.

XDA zablokowane na Twitterze – ale dlaczego?

No dobrze, ale skoro XDA ma więcej, niż 13 lat (w grudniu serwis obchodzi 20 urodziny), to dlaczego to wiek jest problemem? Otóż chodzi tu nie o obecny wiek, a wiek założenia konta w serwisie. Wtedy XDA miało zaledwie 7 lat. Czyli w przypadku kont indywidualnych zdecydowanie za mało, chociaż dla biznesowych nie powinno to już sprawić problemu. Biorąc pod uwagę, że konto zostało zablokowane po podaniu wieku, to zawiódł tu algorytm, a nie czynnik ludzki.

XDA zablokowane na Twitterze – czy coś nam grozi?

No cóż, nie można wykluczyć, że problem ten może dotknąć także innych profili biznesowych. Dlatego też właściciele firm powinni podawać swoją datę urodzenia, a nie założenia firmy, jeśli ta w momencie założenia konta nie miała 13 lat. Pocieszające w tym wszystkim jest co prawda to, że Twitter odblokował konto XDA, jednak pamiętajmy, że to jeden z najsłynniejszych portali technologicznych na świecie, więc niekoniecznie będzie to miało przełożenie na, chociażby warsztat samochodowy, czy sieć warzywniaków.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy