ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bolt z weryfikacją kierowców

Bolt z weryfikacją kierowców w czasie rzeczywistym – ma być bezpieczniej

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Bolt poinformował o wdrażaniu nowego rozwiązania technologicznego, którym jest weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym. Funkcja wykorzystuje sztuczną inteligencję, by potwierdzić, że dany pojazd jest prowadzony przez kierowcę zarejestrowanego w aplikacji. Cel to poprawa bezpieczeństwa.

Bolt z weryfikacją kierowców w czasie rzeczywistym

Rozwiązanie, które wdraża Bolt, ma zniechęcać do podszywania się pod kierowcę, a nawet uniemożliwić takie działanie. Kierowcy będą proszeni o to, aby zrobili sobie zdjęcie – po porównaniu z prawem jazdy fotografia będzie przechodziła autoryzację systemu. Jeśli wszystko będzie się zgadzało, kierowca nadal będzie mógł korzystać z aplikacji.

W przypadku, gdy automatyczna autoryzacja się nie powiedzie, członek specjalnego zespołu sam zweryfikuje danego kierowcę. Jeśli nieprawidłowości zostaną potwierdzone, Bolt zablokuje konto kierowcy. Wdrażana aktualnie przez nas funkcja weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym to kolejny krok Bollt w uczynieniu przejazdów za pośrednictwem naszej aplikacji jeszcze bardziej komfortowymi i bezpiecznymi. Bezpieczeństwo użytkowników aplikacji Bolt to dla nas priorytet i dlatego na bieżąco ewaluujemy wprowadzane rozwiązania, procesy i usprawnienia technologiczne – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce. 

W maju Bolt wprowadził obowiązkowe szkolenia dla kierowców z zasad, które obowiązują podczas przejazdów. Reguły zostały opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka. Szkolenie jest dostępne w pięciu wariantach językowych. Bolt opublikował również zasady poprawnego zachowania – obowiązują one zarówno kierowców, jak i pasażerów. Można się z nimi zapoznać na stronie Standardów Społeczności.

W opracowanych zasadach Bolt zwraca uwagę m.in. na to, by nie naruszać granic psychicznych drugiej osoby. Podczas przejazdów nie powinny padać pytania o życie rodzinne i osobiste (Czy masz chłopaka? Żonę? Męża?; Co to za choroba? Co Ci jest?) ani komentarze dotyczące wyglądu i ubioru (Pewnie chłopak lubi, jak się tak ubierasz; Taki facet jak pan, to pewnie cieszy się sporym zainteresowaniem). Bolt ostrzega również, że nieprzestrzeganie zasad może skutkować m.in. zablokowaniem dostępu do aplikacji. Taki sam skutek może przynieść brak wypełnienia obowiązkowego testu dotyczącego zasad bezpieczeństwa.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy