ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z ukrywaniem statusu

WhatsApp porzuca stare iPhony! Od kiedy koniec wsparcia?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

WhatsApp jest w tym momencie topową aplikacją jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości. Aplikacja pojawiła się na wszystkich smartfonach, więc nie ma się czemu dziwić. Meta po wykupieniu WhatsApp na bieżąco usprawnia aplikację. Niestety w związku z rozwojem niektóre iPhony stracą wsparcie aplikacji.

WhatsApp kończy wsparcie dla iOS 10 i 11

WEBetaInfo, poinformował jako pierwszy, że aplikacja straci wsparcie niektórych wersji iOS. Plotka się potwierdziła. WhatsApp kończy wsparcie dla iOS 10 oraz iOS 11 jesienią tego roku. Dokładniej mówiąc, użytkownicy stracą dostęp do ulubionej aplikacji 24 października tego roku. Wsparcie tracą iPhone 5 oraz iPhone 5c, które nie zostały zaktualizowane do iOS 12. Nic dziwnego w tym, że te modele tracą wsparcie, skoro pojawiły się na rynku w 2013 roku.

Przeczytaj także: Uzależnienie od telefonu to realny problem – jak sprawdzić, czy nas dotyczy?

Oficjalne potwierdzenie

Źródło: WEBetaInfo

Na stronie FAQ komunikatora już pojawiła się informacja, która mówi, że aby skorzystać z aplikacji trzeba mieć urządzenie z minimalnie iOS 12 i nowszym. To dobra wiadomość dla użytkowników iPhone 5s, który wspomniany iOS otrzymał. Jeśli posiadacie iPhone z iOS 10 lub 11 na pewno otrzymacie komunikat

WhatsApp przestanie obsługiwać tę wersję systemu iOS po 24 października 2022 r. Przejdź do Ustawienia> Ogólne, a następnie dotknij Aktualizacja oprogramowania, aby uzyskać najnowszą wersję na iOS

Ten komunikat jest jednak pozbawiony sensu, ponieważ iPhone 5 oraz 5c są pozbawione możliwości aktualizacji oprogramowania. Wystarczyłoby powiedzieć, że to koniec wsparcia i już.

Rzuć okiem: Dwa lata 5G w Polsce trzeba docenić — rozwój robi wrażenie

Ale dlaczego?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo Meta nie podaje informacji, dlaczego nie będzie dalej wspierać starszej wersji systemu. Moje domniemania pozwalają na przypuszczenia o tym, że urządzenia nie są już na tyle wydajne, by w pełni cieszyć się doświadczeniem korzystania ze wspominanego komunikatora. Każda aktualizacja obciąża telefon w mniejszym lub większym stopniu. Aby rozwinąć aplikację, trzeba pozbyć się urządzeń, które hamują jej rozwój.

Źródło: webetainfo, faq.whatapp.com

Sprawdź najnowsze wpisy