ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Poczta Polska dofinansowanie telewizor

Ponad 150 tysięcy osób nie boi się rządowej kontroli albo potrzebuje wsparcia przy kupnie telewizora

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Ponad 150 tysięcy osób złożyło wniosek o dofinansowanie zakupu telewizora lub dekodera w siedzibach Poczty Polskiej. Takie bony na zakup telewizora mogą być bardzo użyteczne, ale należy także uważać na to, co i za ile kupujemy. Ostatnio pisaliśmy dla Was o tym, że wykorzystanie takiego bonu na zakup drogiego sprzętu, może skutkować różnego rodzaju konsekwencjami. Widać jednak, że samo wprowadzenie bonów było wyjątkowo potrzebne, ponieważ ludzie chętnie się po nie zgłaszają.

Ponad 150 tysięcy osób zgłosiło się po bon na telewizor na Poczcie Polskiej

Poczta Polska odbiornik tv bon
Fot. Poczta Polska

Czy faktycznie można spodziewać się kontroli za to, że kupi się drogi telewizor z wykorzystaniem przyznanego dofinansowania? Według informacji na stronie GOV wygląda na to, że tak. Oczywiście nie można zakładać, że każda osoba, która złożyła wniosek o dofinansowanie faktycznie będzie chciała go wykorzystać na swoją korzyść, a nie dlatego, że realnie potrzebuje wsparcia. Jak podaje Poczta Polska w ostatnich tygodniach złożono ponad 150 tysięcy takich wniosków, a te można jeszcze składać przez Internet, więc ta liczba może być sporo wyższa. Przypomnijmy, że takie bony wspomagające mogą mieć wartość 250 złotych na zakup telewizora lub 100 złotych na dekoder. Wszystko z powodu tego, że zmienia się system nadawania kanałów naziemnych, a starsze odbiorniki już go nie obsłużą.

Zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez Internet, na stronie gov.pl, albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii. Już przeszło 150 tys. wniosków złożono w placówkach Spółki.

Poczta Polska – informacja prasowa

Do końca czerwca tego roku w całej Polsce ma już obowiązywać nowy standard, który włączany jest partiami. Ta zmiana komunikowana była nawet z wykorzystaniem alertu RCB, który raczej nie powinien służyć takim celom. Bony z dofinansowaniem wydawane są od 21 marca tego roku, a przez ostatnie dwa tygodnie Poczta Polska zanotowała nimi ogromne zainteresowanie. Średnio codziennie wniosek składało aż 5 tysięcy osób.

Źródło: Poczta Polska

Sprawdź najnowsze wpisy