ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro PIN on Glass

Allegro PIN on Glass – natychmiastowa płatność za pobraniem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Allegro PIN on Glass to nowa usługa firmy, która ma jeszcze bardziej uprościć i przyspieszyć cały proces robienia zakupów. Działa ona w ramach Allegro One, czyli grupy usług, których zadaniem jest jak największe ułatwienie procesu zakupowego na Allegro poprzez uproszczenie całej logistyki. Jednym z elementów są Allegro One Box, zwane przez niektórych allegromatami, ale także usługa One Kurier, czyli kurierzy, którzy dostarczają przesyłki często nawet tego samego dnia, w którym te zostają nadane. I to właśnie w przypadku tego ostatniego sprawdza się Allegro PIN on Glass.

Allegro PIN on Glass

No dobrze, ale czym w dużym uproszczeniu jest nowa usługa? Otóż dzięki Allegro PIN on Glass możemy zapłacić za przesyłkę pobraniową przy użyciu karty lub smartfona, dzięki czemu pieniądze o wiele szybciej trafią na konto sprzedawcy. I to bez specjalistycznego terminala płatniczego: w przypadku Allegro PIN on Glass wystarczy terminal kurierski, a także smartfon i tablet na Androidzie – jedynym warunkiem jest wsparcie dla NFC. 

Rozwijając usługi logistyczne Allegro One, stawiamy na rozwiązania innowacyjne i poprawiające wygodę, by wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Od kwietnia oferujemy usługi kurierskie z dostawą tego samego dnia, a teraz jako pierwsi w branży logistycznej w Polsce wprowadzamy nowy standard płatności. Dzięki temu, że cały proces odbywa się na jednym urządzeniu, płatność przebiega szybciej, a dostawca nie jest obciążony przechowywaniem gotówki — co ma duże znaczenie szczególnie przy zakupach za wyższe kwoty które, nadal często zamawiane są za pobraniem.

— Podaje Allegro w komunikacie prasowym.

Zobacz też: BLIK OneClick wkracza do Allegro – dotknij i zapłać

Zyskają na tym także kurierzy, z których barków spadnie obowiązek dbania o gotówkę klientów i rozliczania się z niej. A pamiętajmy, że w tej bardzo zabieganej pracy pilnowanie nieraz dużej sumy pieniędzy jest sporym obciążeniem — zwłaszcza psychicznym.

OpenNet.pl – odkąd pamiętam – szukaliśmy alternatywy dla płatności gotówkowych w procesie kurierskim. PIN on Glass to jednak więcej niż alternatywa – to rewolucja! Wygoda dla kuriera – koniec z dodatkowym drogim terminalem płatniczym, który trzeba zawsze nosić, dbać, naładować. Klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo zakupów w internecie, szczególnie przy droższych produktach!

Marcin Ciećwierz – Prezes Zarządu OpenNet.pl Sp. z o.o

Jak widać, Allegro PIN on Glass to spore ułatwienie zarówno dla kupujących, którzy mogą przy odbiorze płacić kartą, kurierów, którzy nie muszą martwić się o cudze pieniądze, jak i samych sprzedawców, którzy szybciej dostaną swoje pieniądze.

Źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy