Allegro OneFulfillment

Allegro przechowa, spakuje i wyśle paczkę za Ciebie – pełną parą startuje OneFulfillment

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Allegro w pełni startuje z usługą OneFulfillment by Allegro, która w wersji pilotażowej zadebiutowała w zeszłym roku. Teraz sprzedający będą mogli powierzyć Allegro przechowywanie, pakowanie, a nawet wysyłkę swoich produktów. Wszystko w ramach jednej usługi, która ma kompleksowo pomagać im w prowadzeniu biznesu.

OneFulfillment by Allegro – nowa usługa dla sprzedawców

Allegro OneFulfillment

Ostatnio Allegro zdaje się „rozpieszczać” sprzedawców. Firma wystartowała bowiem z nowym programem AlleProgres, który ma dawać rabaty na koszty wysyłki po spełnieniu odpowiednich warunków. Teraz przyszła pora na kolejną rzecz, która ma pomóc sprzedającym w rozwoju z wykorzystaniem platformy. Mowa o One Fullfilment by Allegro, które po okresie pilotażowym gotowe jest do dalszego działania. Najogólniej mówiąc ma to być kompleksowa usługa dla sprzedawców e-commerce, gdzie to Allegro zajmuje się przechowywaniem, pakowaniem oraz wysyłką produktów.

Idea One Fulfillment jest bardzo prosta. Allegro przejmuje na siebie zadania związane z logistyką. Sprzedający dzięki temu mogą skupić się na podnoszeniu atrakcyjności swoich ofert oraz zwiększaniu sprzedaży. Co więcej, utrzymują wysoką jakość i tempo dostaw, nawet podczas szczytów sprzedażowych, bez konieczności inwestowania w powierzchnie magazynowe oraz profesjonalne wyposażenie. Kupujący z kolei dostają swoje zakupy szybciej i w bardziej ekologiczny sposób. Zainteresowanie takimi usługami logistycznymi deklaruje nam 30 – 40 % sprzedających na Allegro. W trakcie pilotażu zaobserwowaliśmy, że skrócenie czasu dostaw u sprzedawców korzystających z usługi, przełożyło się bardzo wyraźnie na wzrost ich sprzedaży.

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Zobacz też: Koniec wsparcia dla HBO Go na niektórych Smart TV.

Kto może skorzystać z OneFulfillment by Allegro

Trzeba przyznać, że OneFulfillment by Allegro brzmi ciekawie, a już na pewno dla osób, które nie mają odpowiedniej przestrzeni na przechowywanie swoich produktów. W programie pilotażowym wzięło udział kilkadziesiąt firm, a od 24 stycznia można już zgłaszać chęć przyłączenia się do programu. Jeżeli chcemy to zrobić, należy wypełnić specjalny formularz, który dostępny jest na stronie Allegro dedykowanej nowej usłudze. Allegro wykona wtedy weryfikację zgłoszenia i jeżeli zostaną spełnione odpowiednie warunki, sprzedający zostaną zaproszeni do korzystania z usługi. Jednym z takich wymogów jest posiadanie konta firmowego na Allegro.

Jednak OneFulfillment by Allegro nie jest usługą dla małych sprzedawców. Jak czytamy w regulaminie usługi, warunki kwalifikacji do programu są dość wyśrubowane. Minimalna liczba ofert ma być na poziomie 1000, a „minimalna wartość brutto sprzedaży na Allegro wynosi 2 000 000 złotych w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających Dzień Kwalifikacji”. Widać więc, że to coś, co może ulżyć dużym firmom e-commerce. Jednocześnie jest to też zabezpieczenie dla samego Allegro, by nie zajmować się tzw. „drobnicą” i mieć pewność, że produktów będzie sporo. Jednocześnie Allegro stawia na szybką wysyłkę. Dostawy, które będzie realizować X-press Couriers i opłacone przed 10.00 mają dotrzeć do klientów tego samego dnia. Zamówienia opłacone do godziny 19.00 mają wyjść z magazynu tego samego dnia. I jak czytamy w oficjalnym komunikacie – Allegro bierze na siebie odpowiedzialność za produkty oraz ewentualne uszkodzenia w transporcie do klienta.

Ile kosztuje taka usługa od Allegro?

Allegro OneFulfillment
Fot. Allegro

Opłaty za korzystanie z OneFulfillment by Allegro będą uzależnione od wagi oraz wielkości wysyłanych z magazynu paczek. Minimalna opłata ma wynosić 2,49 złotych netto, a maksymalna 17,70 złotych netto za produkt. Produkty mogą być bezpłatnie magazynowane w placówce Allegro przez 30 dni, a później może być naliczana opłata dodatkowa. Koszty dostaw w One Fulfillment są takie same jak na Allegro. Do 30 czerwca 2022 roku można skorzystać z promocji, która zakłada 30 dni bez opłat, 1000 10-dniowych wyróżnień na platformie oraz 25% zniżki na prowizję od sprzedaży premiowanej.

Allegro dysponuje magazynem o powierzchni 36 500 m2 w A2 Warsaw Park. Powierzchnia operacyjna magazynu Allegro (z systemem wewnętrznych antresol) ma wynieść docelowo 65 300 m2. Wszelkie informacje na temat nowej usługi oraz regulaminy znajdziecie na stronie Allegro. Widać, że firma zamierza przekonać do siebie więcej użytkowników, którzy rozwijają skrzydła w e-commerce. Zobaczymy, czy to zda egzamin.

Źródło: Allegro informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy