ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mapy Petal Itaxi

Zamówienie przejazdu będzie teraz łatwiejsze – iTaxi już zintegrowane z Mapami Petal

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Huawei poinformował, że iTaxi zostało już zintegrowane z Mapami Petal. To oznacza, że zamówienie przejazdu bezpośrednio z poziomu aplikacji jest możliwe i z pewnością wielu osobom sporo to ułatwi. Oczywiście mowa tutaj głównie o użytkownikach sprzętów od Huawei, które nie mają już dostępu do usług Google, a korzystają z Huawei Mobile Services. Jak więc zamówić przejazd z wykorzystaniem Map Petal? Okazuje się, że w bardzo prosty sposób.

iTaxi zintegrowane z Mapami Petal – kolejna aplikacja wzbogaca portfolio Huawei

Mapy Petal Itaxi

Każdy, kto dużo korzysta ze smartfona, z pewnością ma na nim zainstalowane jakieś aplikacje przewoźników. I teraz posiadacze urządzeń Huawei mogą korzystać z ciekawego ułatwienia, a mianowicie z zamawiania przejazdów iTaxi z wykorzystaniem aplikacji Mapy Petal. Żeby to zrobić, wystarczy w Mapach Petal wpisać swój adres docelowy, a następnie w sekcji Taxi wybrać ikonę iTaxi. Oczywiście warto mieć aplikację już zainstalowaną, ale jeżeli tak nie jest, to użytkownik zostanie przekierowany do miejsca, skąd będzie mógł ją pobrać.

Integracja aplikacji iTaxi z Mapami Petal przebiegła bardzo szybko i sprawnie. W zaledwie 3 miesiące doszliśmy od pomysłu do wdrożenia. Dzięki tej współpracy użytkownicy Map Petal mają możliwość wyboru naszej taksówki jako środka transportu dla wyszukanej przez siebie trasy. Chcieliśmy, aby rozwiązanie było jak najprostsze z punktu widzenia użytkownika, dlatego skupiliśmy się na zminimalizowaniu liczby kliknięć potrzebnych do złożenia zamówienia w naszym systemie. Przy tak postawionym celu wybór technologii był oczywisty: do połączenia obu aplikacji zastosowaliśmy metodę App Linking (czyli głębokie linkowanie), która stanowi duże ułatwienie dla użytkownika. W momencie zamawiania taksówki klient jest przekierowywany do naszej aplikacji z już uzupełnionymi danymi adresowymi. Teraz wystarczy tylko wybrać interesującą nas klasę pojazdu i czekać na kierowcę.

Gaweł Boguta, CTO iTaxi.pl S.A.

Przypomnijmy, że Mapy Petal jedna z ważniejszych aplikacji w AppGallery i jest ona częścią ekosystemu Huawei Mobile Services. W samym AppGallery jest już ponad 177 tysięcy aplikacji, które są w pełni zintegrowane z HMS, a tych będzie jeszcze przybywać.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy