ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Każdy może zostać artystą. Czym jest Nvidia Canvas?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Digital painting to niezmiernie trudna i mozolna sztuka. Zaczynając od konturowania, przez malowanie aż do cieniowania. Wszystko to wymaga od artysty pewnych umiejętności. Co jeśli powiem wam, że wcale nie trzeba umieć rysować, aby tworzyć fotorealistyczną grafikę?

AI a Nvidia Canvas

Nvidia to czołowy producent kart graficznych na rynku. Nic więc dziwnego, że firma postanowiła stworzyć swoje narzędzie do projektowania grafiki. Co więcej, to jest zupełnie darmowe, oraz póki co występuje w wersji beta. Wracając jednak do samej aplikacji, ta pozwala użytkownikom na tworzenie obrazów przy pomocy najprostszych pociągnięć pędzla. Przed przetworzeniem obraz wygląda jak pierwsze rysunki tworzone przez dzieci. To jak AI je przeobraża to już zupełnie co innego. Sztuczna inteligencja jest w stanie przeobrazić kilka kresek w pejzaż złożony z gór, chmur, a nawet rzek.

Każdy może zostać artystą?

Aplikacja Nvidii na pewno ułatwi podstawy nauki. Przede wszystkim to użytkownik musi stworzyć pewną kompozycję, czyli posiadać pierwszą wizję, tego co chce przedstawić na obrazie. Narzędzie pozwala na wybór wielu materiałów czy styli co pozwala na jeszcze bardziej personalną edycję. Warto także wspomnieć o UI oprogramowania. To jest bardzo czytelne i łatwo się w nim odnaleźć, szczególnie jeśli jesteście początkującymi grafikami.

Sprawdź także: Tłumacz Google dostał 24 nowe języki dzięki AI

Nie do pomyślenia

Jeszcze kilka lat temu takie narzędzie było mokrym snem każdego grafika. Otóż dzięki Canvas bardzo szybko można przygotować fotorealistyczne tła do bardziej wymagających projektów. Póki co najlepsze zastosowanie dla Nvidia Cavas to krajobrazy. Mimo wszystko jest to imponujące osiągnięcie w dziedzinie grafiki komputerowej. Na załączonych screenach możecie zobaczyć grafiki stworzone przez AI, przy szczątkowym udziale użytkownika. Pełne teksturowanie, kolorowanie oraz cieniowanie jest wspierane przez sztuczną inteligencję. Co więcej, aplikacja pozwala także eksportować swoje projekty w formacie PSD.

Przeczytaj także: Photoshop na iPada coraz bliżej desktopowej wersji!

Dla kogo Nvidia Canvas?

Dla wszystkich! Bez wyjątku! Jednak aby w pełni cieszyć się oprogramowaniem, należy zwrócić uwagę na wymagania systemowe. Jednym wspieranym systemem jest Windows. Jednak najważniejsza jest karta graficzna. Nvidia Canvas wspiera tylko urzadzenia z rodziny RTX tj. NVIDIA GeForce RTX, NVIDIA RTX oraz TITAN RTX. Niestety bez dysku SSD aplikacja pracuje bardzo długo, dlatego zalecany jest właśnie dysk SSD. Jeśli wasz PC spełnia wymagania to Canvas możecie sprawdzić — tu

Źródło: nvidia.com

Sprawdź najnowsze wpisy