Podczas trwającej już dłuższy czas Wojny patentowej, pomiędzy Samsungiem i Apple, na jaw wychodzi wiele interesujących informacji. Tym razem wyciekły ciekawe dokumenty, a raczej wykresy. Mowa tutaj o badaniu wewnętrznym przeprowadzonym na życzenie Apple, które dotyczy Androida, a raczej powodów zakupu smartfonów z tym systemem zamiast iPhone’ów.

Według badań przeprowadzonych na życzenie korporacji z Cupertino głównym powodem wyboru smartfonów z Androidem jest chęć pozostania w aktualnej sieci komórkowej, ponieważ urządzenia z iOS nie znajdują się jeszcze w ofercie wszystkich operatorów. Pamiętajmy jednak, że badania te są przeprowadzone na życzenie Apple, a zadane pytanie brzmi „dlaczego wybrałeś Androida, a nie iPhone”. Kolejnym czynnikiem wpływającym na taki wygląd wykresów może być to, że wybrano konsumentów jedynie z USA, gdzie cena produktów Apple jest niższa.

Według wykresu kolejnym z powodów wyboru Androida jest zaufanie do marki Google, co zapewne łączy się z korzystaniem z innych usług takich jak Gmail, Mapy, czy sama wyszukiwarka. Trzecim powodem jest chęć korzystania ze smartfonów z większymi ekranami, co niewątpliwie jest bolączką iPhone’ów (co jednak ma się niedługo zmienić).

Szczegółowe wyniki poniżej:

48% badanych chce pozostać przy aktulnym operatorze,

36% badanych ma zaufanie do marki Google,

30% badanych chce mieć większe ekrany w swoich smartfonach,

27% badanych woli Sklep Play jako źródło aplikacji,

26% badanych chce lepszą integrację z usługami Google (np. Gmail, Google Docs, Google Voice),

26% badanych chce posiadać najnowszy flagowy telefon,

25% badanych chce nawigację w swoim smartfonie,

25% badanych chce korzystać z najnowszych technologii.

Co wy myślicie o tych badaniach? Czy takie wyniki przekładają się również na inne rynki?

Źródło: iworld

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor