allegro umożliwiło wybór skrytki

Allegro umożliwiło wybór skrytki, z której chcemy odebrać paczkę – jak z tego skorzystać?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Przy zamawianiu paczek do automatów One Box pojawiła się przydatna funkcja. Allegro umożliwiło wybór skrytki, z której użytkownik chce odebrać przesyłkę. Da się zdecydować, czy paczka ma trafić do miejsca w dolnej, czy górnej części automatu. Ta z pozoru drobna zmiana wielu osobom może ułatwić życie.

Allegro umożliwiło wybór skrytki w automacie paczkowym

źródło: Allegro

Choć przyzwyczailiśmy się już do odbierania paczek ze specjalnych automatów i do wygody, jaką daje to rozwiązanie, to dla niektórych ludzi ta metoda wiąże się z pewnymi trudnościami. Chodzi o osoby z niepełnosprawnościami oraz takie, których wzrost znacznie odbiega od przeciętnego. W ich przypadku przesyłka umieszczona w skrytce znajdującej się za wysoko lub za nisko może oznaczać problemy z jej odebraniem.

Allegro przyznaje, że do tej pory kurierzy umieszczali przesyłki w automatach paczkowych One Box w dowolnych skrytkach, które akurat były wolne. Właśnie uległo to jednak zmianie. Kupujący mają teraz wpływ na to, do której (mniej więcej) skrytki trafi ich paczka. Jak skorzystać z nowej funkcji?

  1. W zakładce moje zakupy na Allegro przy wybranym zakupie klikamy szczegóły zakupu
  2. Przechodzimy do sekcji wybieram wygodniej i klikamy zmień
  3. Określamy, z jakiej skrytki chcemy odebrać paczkę. Nie można wybrać konkretnej, pojedynczej skrytki, ale można zdecydować, czy preferujemy którąś w górnej części automatu, w dolnej lub czy jest nam to obojętne
  4. Klikamy zapisz dla tej przesyłki i gotowe.

Po wszystkim Allegro zapyta jeszcze, czy nasza decyzja wynika z wygody, czy z potrzeby. Wtedy zaznaczamy jedną z opcji, a następnie klikamy wszystko jasne. Potem już nic nie musimy robić, a przesyłka powinna zostać umieszczona tam, gdzie wskazaliśmy.

Czytaj także: Paczkomaty InPost już bez terminali płatniczych – tego można było się spodziewać

Podobne rozwiązanie kilka miesięcy temu wprowadził InPost. Firma udostępniła strefę ułatwionego dostępu. W aplikacji mobilnej można zaznaczyć specjalną opcję, jeśli komuś zależy, by przesyłka trafiła do skrytki znajdującej się na wysokości między 30 a 150 cm. O wprowadzenie tej funkcji apelowali sami użytkownicy automatów.

źródło: Allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy