ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Paczkomaty Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich

Paczkomat Cię przerasta? Darmowa usługa dla niewysokich rozwiąże Twój problem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Paczkomaty to dość wysokie urządzenia. Nie ma w tym niczego dziwnego: im są wyższe, tym więcej przesyłek się w nich zmieści. Są one jednak zaprojektowane tak, żeby osoby o przeciętnym wzroście bez większych problemów mogły korzystać z najwyższych skrytek. Problem w tym, że osoba przeciętna to nie to samo, co osoba niska. I w ich przypadku zaczynają się już poważne problemy z włożeniem lub wyjęciem przesyłki.

Paczkomaty Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich

Paczkomaty Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich

Funkcja ta jest dostępna jedynie dla użytkowników aplikacji InPost Mobile. Umożliwia ona zaznaczenie, że chce się, aby nasza przesyłka znalazła się na wysokości między 30 a 150 cm. Oczywiście należy to zrobić, nim paczka dojdzie do Paczkomatu. Opcja taka stała się dostępna w odpowiedzi na liczne apele osób niskich, oraz z niepełnosprawnościami. W przypadku obydwu tych grup wyjęcie wysoko umieszczonej paczki jest bowiem często nie tyle utrudnione, ile wręcz niemożliwe. Natomiast prośba o pomoc jakiegoś przechodnia — o ile jakiś właśnie przechodzi — dla wielu osób może być upokarzająca. 

Zobacz też: Wiemy, kiedy blokowanie reklam w Chrome przestanie działać jak należy

Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy liczne prośby o wprowadzenie takiej dodatkowej funkcjonalności. Dzisiaj odpowiadamy na to zapotrzebowanie, wsłuchując się w głos naszych klientów. Przygotowaliśmy specjalną opcję w naszej aplikacji. Jestem pewien, że Strefa Ułatwionego Dostępu to nie tylko kolejne udogodnienie i realne podniesienie komfortu korzystania z Paczkomatów® InPost – ale przede wszystkim dowód na to, jak elastyczne są nasze rozwiązania. Dysponujemy tak zaawansowaną technologią zintegrowaną z aplikacją InPost Mobile, że możemy wdrożyć praktycznie każde nowe rozwiązanie, którego oczekują klienci. Na polskim i wielu zagranicznych rynkach nie ma podobnych, konkurencyjnych systemów IT wspierających firmy logistyczne. Jak widać samo rozstawienie maszyn to zaledwie skrawek całej infrastruktury, która jest niezbędna, aby efektywnie zarządzać siecią punktów odbioru przesyłek i wygodą dostaw dla ich klientów.

— Rafał Brzoska, prezes InPost.

Biorąc jednak pod uwagę dość ograniczoną przestrzeń w Paczkomatach mam do Was pewien apel: jeśli nie musicie, to nie korzystajcie z tej opcji. Możecie bowiem w ten sposób zablokować dostęp do  skrytki komuś, dla kogo wyjęcie jej z wyższej jest niemożliwe, a dostanie się do innego Paczkomatu, jest niezwykle utrudnione przez wzgląd na stan zdrowia.

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy