Paczkomaty InPost już bez terminali płatniczych – tego można było się spodziewać

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Paczkomaty InPost były wyposażone w terminale płatnicze, a przynajmniej część z urządzeń miała je w sobie. Teraz InPost rezygnuje już zupełnie z terminali płatniczych, które zostaną w pełni zastąpione przez inne metody płatności – BLIK oraz przelewy PayByLink. Do tej pory POS-y były wykorzystywane do opłacania przy paczkomacie nadawanej paczki czy też odbioru przesyłki pobraniowej, ale ponoć zainteresowanie taką metodą płatności było znikome.

Paczkomaty InPost bez terminali płatniczych – zastępuje je BLIK

Popularność BLIK w Polsce jest ogromna, więc nie dziwne, że coraz więcej firm korzysta z tego rodzaju metody płatności. Teraz BLIK będzie jedną z możliwości, która pozwoli zapłacić bezpośrednio przy paczkomacie InPostu. Terminale płatnicze odchodzą bowiem w niepamięć i faktycznie w ostatnich miesiącach coraz trudniej było znaleźć paczkomat z takim urządzeniem. Teraz takich paczkomatów już w ogóle nie uświadczymy. Większość klientów InPostu miało bowiem korzystać z BLIK-a lub opcji PayByLink, niż samego terminalu płatniczego. Te dalej jednak są i będą towarzyszyć kurierom, którzy rozwożą paczki, więc tutaj nie powinno być żadnych problemów.

Wiadomo, że najwygodniej z usług InPost korzysta się poprzez aplikację, ale mimo wszystko trochę szkoda, że firma zupełnie rezygnuje z terminali płatniczych przy paczkomatach. Sam kilkukrotnie korzystałem z takiej opcji i było to całkiem wygodne, ale oczywiście mniej, niż w przypadku załatwienia wszystkiego w domowym zaciszu. Jeżeli teraz ktoś będzie chciał nadać paczkę bezpośrednio w paczkomacie, będzie mógł za nią zapłacić z wykorzystaniem BLIK-a. To będzie wymagało wpisania w paczkomacie numeru telefonu oraz podania kodu odbioru/QR i wyboru metody płatności BLIK. Po wygenerowaniu kodu w aplikacji mobilnej, ten należało będzie wpisać na ekranie paczkomatu.

Zobacz też: InPost podnosi ceny od maja – nowy cennik przynosi niewielkie podwyżki cen usług.

Można będzie skorzystać także z opcji PayByLink, gdzie w grę wchodzi jeszcze wiadomość przesyłana drogą mailową. Oczywiście najwygodniej będzie korzystać z aplikacji mobilnej InPostu lub po prostu przygotować paczkę wcześniej, a wszelkie opłaty zrobić już w domu z poziomu strony internetowej InPostu.

Źródło: InPost / Cashless

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy