Nowy patent opisuje szczegóły hologramów na okularach Google (Project Aura)

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
google glass

Odkąd ponownie rozpoczęto prace nad okularami Google firma zdecydowanie mniej chętnie dzieli się postępami w pracach nad projektem, czy też pomysłami na zastosowanie w praktyce. Opublikowany wniosek patentowy pokazuje jednak, że koncern ma spore oczekiwania wobec tego projektu, którego jednym z elementów ma być wyświetlanie hologramów w zasięgu wzroku użytkownika. Wdrożenie tego planu w życie wymagać będzie połączenia już istniejących projektów.

google-glass-patent

Obecnie koncern pracuje nad kilkoma projektami z działu wirtualnej rzeczywistości, które mają różne zastosowania:

  • Google Glass jako okulary służące do wyświetlania oczekiwanych przez użytkownika informacji o otoczeniu
  • Cardboard – smartfon wykorzystywany jest w zastępstwie ekranu i obróbki informacji z aplikacji
  • Koncern wykupił i wspiera prace nad technologią związaną z wirtualną rzeczywistością opracowaną przez startup Magic Leap – co kosztowało pół miliarda dolarów

Opisywany patent pokazuje jak Google zamierza w okularach wyświetlać dodatkowe informacje w formie interaktywnych hologramów. Interakcja na linii użytkownik – hologram ma być możliwa za pomocą ręki lub ruchu głowy. Poniższe wideo z początku tego roku pokazuje, jak przejęty przez Google startup Magic Leap wyobraża sobie przyszłość wirtualnej rzeczywistości, która ma znaleźć zastosowanie zarówno w rozrywce, jak i w biznesie:

Według krążących informacji Google dąży do połączenia okularów i technologii Magic Leap – okulary mają dostarczać bazy sprzętowej a startup przygotować zawartość. Wszystko to nabiera sensu, jeśli przypomnimy sobie, że zespół odpowiedzialny za Google Glass został przemianowany na Project Aura i odpowiedzialny jest za coś „więcej” niż okulary Google. Kolejną wskazówką , że Google może mieć poważne plany jest inwestycja koncerny opiewająca na pół miliarda dolarów w startup – jeśli pomysł nie miałby przyszłości, to z pewnością nie włożonoby w niego takiej sumy.

Google przyspieszyło prace po tym jak konkurenci (Microsoft, Facebook i kilku innych) zrobili duże postępy w swoich projektach – słyszeliśmy o nich w ostatnich miesiącach.   Oficjalnie oczywiście z Mountain View słyszymy tradycyjny już komentarz do jeszcze nie zaprezentowanych finalnych produktów: „Z patentu nie zawsze powstaje produkt”. Biorąc jednak pod uwagę ruchy konkurentów premiera finalnego produktu powinna wkrótce nastąpić, jeśli Google nie chce przegrać tej batalii.  Koncern na pewno wyciągnął też wnioski z klapy, jaką była premiera okularów w wersji 1.0, które delikatnie mówiąc nie były pełnowartościowym produktem. Technologia wirtualnej rzeczywistości wydaje się być ciekawą technologią – jeśli tylko koncernowi uda się dopracować pomysł, to w połączeniu z innymi usługami Google może wyjść z tego ciekawy sprzęt.

Czekacie na efekty prac?

Źródło:googlewatchblog.de

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy