Cybertruck trafi do klientów w 2023 roku — potwierdza Elon Musk

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Ostatnie dni są naprawdę bardzo intensywne dla Elona Muska. Najpierw zakup sporej części Twittera, a teraz kolejna prezentacja wyczekiwanego Cybertrucka. Multimiliarder przy okazji zapowiedział, kiedy fani mogą spodziewać się rozpoczęcia oficjalnej sprzedaży futurystycznego samochodu.

Cybertruck — podejście numer X

Cybertruck — podejście numer X

Dziś w nocy czasu polskiego odbyło się specjalne wydarzenie organizowane przez Teslę, które nazwano „Cyber Rodeo at Giga Texas”. Cały event był związany z uroczystym otwarciem ogromnej fabryki samochodowej w stanie Teksas. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam Elona Muska, który przewodzi całym koncernem. Ekscentryczny multimiliarder przy okazji wydarzenie zdecydował się także na ponowne zaprezentowanie Cybertrucka!

Zobacz też: Polskie firmy podbijają kosmos. Ameryka Południowa szansą dla branży

Urodzony w RPA przedsiębiorca przeprosił fanów za liczne opóźnienia, które były generowane przez Teslę oraz zapowiedział, że Cybertruck trafi do klientów już w 2023 roku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że samochód po raz pierwszy został zapowiedziany w 2019 roku, a docelowo miał zadebiutować dwa lata później. W następnych miesiącach Musk ogłaszał kolejne poślizgi, ale wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku już na pewno przywitamy Cybertrucka na drogach.

Model samochodu, który pojawił się dziś w Teksasie, trochę różni się od swojego pierwowzoru. Na pierwszy rzut oka widać, że drzwi są pozbawione… klamek. Poza tym „detalem” Cybertruck prezentuje się tak jak trzy lata temu. Musk podczas wydarzenia poinformował także, że zakład „Giga Texas” stał się największą fabryką samochodów w całych Stanach Zjednoczonych. Ponadto właściciel Tesli zapowiedział powstanie kolejnych „gigafabryk” w innych miastach rozlokowanych po całym świecie.

Prezentacja Cybertrucka na pewno przyćmiła pozostałe zapowiedzi, które miały miejsce tego wieczoru. Osoby zebrane w „Giga Texas” oraz te oglądające transmisję na żywo usłyszały między innymi o wypuszczeniu w przyszłym roku na rynek modelu Tesla Semi EV. Dodatkowo Musk poruszył temat humanoidalnego robota Tesla Optimus, który będzie odpowiedzialny za wykonywanie prac, za które nie chcą brać się ludzie. Taki twór do produkcji miałby trafić także w 2023 roku.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy