Użytkownicy OLX mogą pomóc Ukrainie

Użytkownicy OLX mogą pomóc Ukrainie – jak to zrobić?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Jeśli korzystacie z platformy OLX, możecie w prosty sposób pomóc Ukrainie. Wystarczy, że kupując przedmiot z przesyłką, wybierzecie odpowiednią opcję. Co dokładnie trzeba zrobić, by zaangażować się w akcję?

Pomoc Ukrainie od użytkowników OLX

Użytkownicy OLX mogą pomóc Ukrainie

Użytkownicy OLX mogą pomóc Ukrainie podczas zakupów już od poniedziałku 14 marca. Konkretnie chodzi o wsparcie zbiórki Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzonej pod hasłem #napomocUkrainie. Zebrane pieniądze będą przekazane na wsparcie obywateli Ukrainy poszkodowanych podczas konfliktu zbrojnego. Co dokładnie należy zrobić, żeby wesprzeć akcję?

  1. Znajdujemy interesującą nas ofertę i klikamy Kup z przesyłką.
  2. Wybieramy sposób dostawy oraz uzupełniamy potrzebne dane.
  3. Zaznaczamy dodatkową kwotę, którą chcemy przekazać PCK w ramach wsparcia Ukrainy (do wyboru są kwoty 10 zł, 20 zł, 50 zł). Jeśli tym razem nie chcemy wspierać zbiórki, wystarczy, że zaznaczymy kwotę 0 zł.
  4. Klikamy przycisk Dalej i opłacamy zamówienie.

W podsumowaniu transakcji zobaczymy koszt przedmiotu, koszt przesyłki, wynagrodzenie za Usługę Serwisową oraz kwotę przeznaczoną na wsparcie akcji. Pieniądze automatycznie trafią na konto Polskiego Czerwonego Krzyża. Na skrzynkę e-mail powiązaną z kontem OLX otrzymamy potwierdzenie przekazania darowizny. Darowizna jest bezzwrotna, co oznacza, że w przypadku, gdy Sprzedający nie potwierdzi sprzedaży lub transakcja zostanie zgłoszona w ramach Pakietu Ochronnego, Kupujący nie otrzyma zwrotu wpłaconej kwoty w ramach akcji #napomocUkrainie – wyjaśnia OLX.

Czytaj także: Allegro blokuje rosyjskie i białoruskie produkty – cios w handlarzy ze wschodu

Jeśli chcecie pomóc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, możecie również zaangażować się w naszą zbiórkę na pomoc Ukrainie. Do tej pory wspólnie zebraliśmy już ponad 1300 zł. Środki zebrane przez społeczność Android.com.pl trafiają bezpośrednio na zbiórkę Fundacji Siepomaga na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Dzięki zebranym pieniądzom już udało się kupić liczne koce ratunkowe NRC, jednorazowe pościele, jedzenie i środki opatrunkowe. Z prowizji operatora od wpłat na zbiórkę zrezygnowało PayU, dzięki czemu całe wpłacane kwoty trafiają na pomoc Ukrainie. Poniżej znajdziecie odnośnik do założonej przez nas skarbonki.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy