Play może kupić UPC

Play może kupić UPC — Komisja Europejska wyraziła zgodę

2 minuty czytania
Komentarze

Komisja Europejska zdecydowała, że operator sieci Play może kupić UPC. Zdaniem organu wykonawczego Unii Europejskiej taka transakcja nie budzi zastrzeżeń dotyczących konkurencji. Radości z zaistniałej sytuacji nie kryje Jean Marc Harion, prezes zarządu spółki P4.

Komisja Europejska zdecydowała — Play może kupić UPC

Play może kupić UPC

Umowa dotycząca nabycia 100% udziałów w UPC Polska przez spółkę P4 została zawarta już we wrześniu ubiegłego roku. Transakcja między P4 (Grupa iliad) a UPC (Liberty Global) ma wartość 7 miliardów złotych. Kluczowym warunkiem pozwalającym na sfinalizowanie umowy było jednak uzyskanie zgody od Komisji Europejskiej. Ta właśnie zgodziła się na transakcję, uznając, że nabycie UPC przez operatora sieci Play nie budzi zastrzeżeń dotyczących konkurencji. Przybliżona data sfinalizowania transakcji to 1 kwietnia 2022 roku. Strony operacji pracują już nad podpisaniem finalnej umowy i dokonaniem rozliczeń finansowych w możliwie najkrótszym czasie.

Pozytywna decyzja Komisji Europejskiej daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu najlepszych usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC. W tych trudnych i niepewnych czasach Play i UPC już pokazały, że łączą siły, aby wspierać obywateli Ukrainy. A wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce — mówi Jean Marc Harion, prezes zarządu P4 Sp. z o.o. Już we wrześniu ubiegłego roku zaznaczał on, że współpraca między Play a UPC posłuży realizowaniu wspólnych ambicji.

Operator sieci Play planuje przyspieszyć inwestycje w sieć światłowodową dzięki nabyciu UPC. Pisaliśmy już o tym w lipcu, gdy wyjaśnialiśmy, dlaczego Play chce kupić UPC. Obecnie fioletowemu operatorowi trudno jest konkurować z innymi podmiotami telekomunikacyjnymi na polskim rynku, jeśli chodzi o dostęp do szybkiego internetu. Powodem są braki w infrastrukturze.

Czytaj także: Telefony dla Ukraińców za złotówkę — ciekawa propozycja polskiego operatora

Spółka P4 uważa, że nabycie UPC daje nowe możliwości w kwestii usług dla klientów biznesowych i indywidualnych na polskim rynku. Czas pokaże, jak cała transakcja wpłynie na ofertę i jakość usług świadczonych przez fioletowego operatora.

źródło: informacja prasowa

Motyw