Lewandowski Huawei koniec

Lewandowski kończy współpracę z Huawei – koniec pewnej ery?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei i choć oficjalnie tego nie potwierdzono, powodem może być treść artykułu, który opublikowało Daily Mail. Huawei zdążył już opublikować oficjalne oświadczenie na temat wspomnianego tekstu, ale widocznie dla polskiego piłkarza to było zbyt mało. Zerwanie takiej współpracy reklamowej będzie go kosztowało wyjątkowo dużo pieniędzy.

Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei

Robert Lewandowski był „twarzą” Huawei od wielu lat. Praktycznie każdy nowy sprzęt producenta był przez piłkarza reklamowany, ale to już odchodzi do historii. Lewandowski kończy współpracę z Huawei, co potwierdził Tomasz Zawiślak, czyli menedżer piłkarza. Jak wspomnieliśmy wyżej, oficjalnych powodów zerwania kontraktu jeszcze nie podano i prawdopodobnie te nigdy nie zostaną opublikowane. Jednak sam fakt, że Robert Lewandowski rozstaje się z Huawei w dniu po tym, jak pojawił się artykuł zarzucający firmie wspieranie Rosji, daje dużo do myślenia. Huawei wprawdzie odciął się od tego tekstu i stwierdził, że to fake news, ale „mleko się rozlało”.

Piłkarza nie zobaczymy już więc w reklamach nowych smartfonów czy laptopów, które produkuje Huawei. Zresztą sama firma także to już potwierdziła i podobnie jak w przypadku powyżej wspomnianego artykułu, tutaj również pojawił się lakoniczny komentarz do całej sprawy. Oświadczenie brzmi następująco: „Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości” (komunikat przesłany do Business Insider). Możemy już więc z całą stanowczością powiedzieć, że kończy się pewna era. W końcu Robert Lewandowski od dawna kojarzony był z marką i nie opuścił jej nawet wtedy, kiedy pojawiły się problemy na linii Huawei-Google (a raczej Huawei-USA).

Zobacz też: Plus z nową promocją w ofercie na kartę – można dostać 100 złotych do ręki.

Takie zerwanie kontraktu przed jego oficjalnym skończeniem może jednak kosztować Lewandowskiego sporo pieniędzy. Mówi się nawet o kwocie 5 milionów euro, a więc naprawdę gigantycznych pieniądzach. Teraz można jedynie czekać na oficjalne stanowisko piłkarza, ale nie wiadomo, czy takiego się doczekamy.

Aktualizacja – oświadczenie Huawei

Dostaliśmy od Huawei także krótkie oświadczenie w kwestii zakończenia współpracy z Robertem Lewandowskim. Oto one.

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

Oświadczenie Huawei

Źródło: Business Insider

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy