ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Meizu kończy z Flyme OS? Pro 5 działający na vanilla Android!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
PRO-5

Meizu Pro 5 będzie jedną z największych tegorocznych premier dla chińskiego producenta. Model ten ma otworzyć nową serię, a ponadto stać się już na starcie smartfonem rywalizującym z największymi i najgroźniejszymi modelami na rynku. Wszak Pro w tytule do czegoś zobowiązuje. Choć czasami ma się wrażenie, że nazwa nazwą a słuchawka jak z zupełnie innej bajki… Jednak nie w tym wypadku!

Do Sieci trafiły nowe zdjęcia ukazujące Meizu Pro 5. Tym razem nie będziemy skupiać swojej uwagi na samym wyglądzie urządzenia. Przyjrzymy się raczej temu, na czym ono pracuje. Jest to niemała niespodzianka. Meizu jest kolejnym producentem, który na czystego Androidzie narzuca własną nakładkę – Flyme OS. Tym razem jednak będzie inaczej, gdyż z tego co mówią nam zdjęcia urządzenie pracuje na vanilla Android! Czy to oznacza, że chiński producent porzuca swoją autorską nakładkę i tym samym chce dostarczyć użytkownikom czystego Androida?

meizu pro 5 vanilla

Meizu Pro 5 ma przyjść na świat w dwóch wersjach. Jedna działająca na jednostce Exynos 7420, druga zaś na Helio X20. Zastosowany ekran odznacza się 5,5 calową przekątną oraz rozdzielczością 1080p. Pojawią się również wersje z 3 oraz 4 GB RAM. Pamięć dla użytkownika wynosić będzie 32 GB, a główny aparat uchwyci nasze ulubione momenty w wielkości 21 megapikseli.

meizu pro 5 vanilla 1

Już za kilka dni poznamy oficjalne stanowisko Meizu w tej sprawie. 25 września rozwieje wszelkie nasze wątpliwości i odpowie na zadane pytania. Przewidywana cena: 470 dolarów.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy