Cena GTA V na PlayStation 5

W GTA V na PS5 i Xbox Series X zagramy w trzech trybach graficznych

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Rockstar ujawniło dzisiaj nowe tryby graficzne, które pojawią się w GTA V na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Najnowsza wersja Grand Thet Auto V zadebiutuje na dziewiątej generacji już za niecałe dwa tygodnie!

GTA V nowe tryby graficzne

GTA V

Czwarta już premiera GTA V nastąpi 15 marca. Wraz z debiutem tej niemalże dziesięcioletniej gry na konsolach najnowszej generacji, Rockstar zaprezentuje nam trzy zupełnie nowe tryby graficzne. Ponadto należy dodać, że producent oferuje darmowe przeniesienie postępów zarówno w trybie fabularnym jak i online z konsol PlayStation 4 na PlayStation 5 oraz Xbox One na Xbox Series X|S. Wróćmy jednak do nowych trybów graficznych.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – dodano kilka nowości, których nikt nie obejrzy, ale będzie lepiej

Pierwszy z nich, czyli Fidelity ogranicza rozgrywkę do 30 klatek na sekundę. Jednakże efekty wizualne zostały poprawione do natywnej rozdzielczości 4K wraz z ray tracingiem.

Drugi tryb nazywa się Performance i jego głównym założeniem jest płynność rozgrywki. Gameplay będziemy oglądać w 60 klatkach na sekundę, jednak rozdzielczości będzie skalowana w 4K.

Warto zaznaczyć, że w przypadku Xbox Series S oba powyższe tryby będą prezentować się nieco gorzej. Fidelity zostanie obniżone do rozdzielczości skalowanej 4K, natomiast Performance do nieco bardziej archaicznej 1080p.

Tymczasem na Xbox Series X oraz PlayStation 5 pojawi się także trzeci tryb. Performance RT zagwarantuje graczom rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, łącząc to z przeskalowaną grafiką 4K oraz ray tracingiem.

Trzeba pamiętać, że Rockstar na najnowszej generacji konsol poza powyższymi trybami dodało wiele mniejszych, ale wartych odnotowania aktualizacji. Dla przykładu — na ulicach pojawi się większy ruch, rośliny będą gęstsze, a ogólnej poprawie ulegną cienie czy odbicia wody. Dodatkowo ulepszeniu ulegną fizyczne odczucia płynące z rozgrywki. Mowa tu o kontrolerze DualSense, który w „nowym” GTA V będzie oddawał warunki pogodowe, eksplozje i wiele innych czynników.

Źródło: Games Radar/Rockstar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy