Sifu osiągnęło milion sprzedanych egzemplarzy

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Gra, która zadebiutowała na rynku zaledwie trochę ponad trzy tygodnie temu, zdążyła już osiągnąć milion sprzedanych egzemplarzy. Wydawca Sifu pochwalił się także innymi równie imponującymi statystykami.

Sifu z milionem graczy!

Sifu gra

Twórca hitowej gry, czyli studio Sloclap pochwaliło się, że Sifu w pierwszych trzech tygodniach od premiery sprzedało się w liczbie miliona egzemplarzy. Do tej statystyki wliczono wszystkie platformy, na których ukazał się tytuł. Mowa tu więc o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Dodatkowo zostaliśmy poinformowani, że gra trafi do sprzedaży fizycznej już 3 maja.

Oczywiście Sloclap swój sukces świętuje również na innych płaszczyznach. Według statystyk producenta Sifu zanotowało takie liczby:

 • Spędzenie przez graczy ponad 10 milionów godzin na rozgrywce
 • Ponad 45% graczy ukończyło wymagający poziom drugi
 • Tylko nieco więcej niż 150 tysięcy graczy pokonało głównego antagonistę, czyli Yanga

Twórcy powyższymi statystykami najprawdopodobniej chcieli pochwalić poziom trudności, który został przez nich opracowany. Mimo tak ogromnej rzeszy graczy zdecydowana większość z nich nie ukończyła jeszcze rozgrywki. Producent wykonawczy w Sloclap — Pierre Tarno w komunikacie prasowym powiedział:

Jesteśmy wstrząśnięci tym jak Sifu zostało przyjęte przez fanów oraz media. Chcieliśmy stworzyć autentyczną grę akcji w stylu kung-fu. Miało to oddać wszelkie honory naszym ulubionym filmom o sztukach walki. Jesteśmy wdzięczni naszym graczom z całego świata. Jednak szczególnie dziękujemy chińskiej społeczności, która świetnie przyjęła gra. Dla nas był to wyznacznik sukcesu.

Zobacz też: „Najważniejsze wybory”, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Świetne gry na PS4 i PS5 dostępne w super cenach!

Dla osób niezaznajomionych z tytułem — Sifu to gra opowiadająca historię mistrza kung-fu, który chce pomścić swoją rodzinę. Twórcy swoją grę wyposażyli w model widoku trzecioosobowego, a najważniejszą mechaniką jest tam naturalnie walka! Produkcję Sloclap możemy kupić oczywiście w PlayStation Store, a w przypadku posiadaczy komputerów osobistych należy skierować się na platformę Epic Games. Podstawowa gra kosztuje tam aktualnie 139 złotych.

Źródło: Gematsu

  Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy