Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze na wojsko

Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze dla wojska – i Ty możesz pomóc

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Z podziwu godnym poświęceniem naród ukraiński walczy o swoją ojczyznę z najeźdźcą ze wschodu. Jednam mimo międzynarodowego wsparcia, tej dzielnej armii wciąż brakuje broni, amunicji, wyposażenia, leków i żywności. Wszystkie te potrzeby można rozwiązać w jeden sposób: pieniędzmi. Dlatego też od dnia rosyjskiej napaści Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze na wsparcie dla wojska. Rzecz jasna nie tylko Ukraińcy — mimo ciężkiej sytuacji wielu z nich — wpłacają pieniądze na ten cel. Ludzie z niemal wszystkich zakątków świata wspierają Ukrainę w walce o wolność. Teraz zaś będzie to jeszcze prostsze dla nas, Polaków.

Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze na wojsko

Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze na wojsko

Jak możemy pomóc? Otóż Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z NBU uruchomił specjalny rachunek do wpłat. Dokładniej rzecz biorąc, jest to:

 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002

W tytule trzeba wpisać Wsparcia dla Ukrainy, a wpłat należy dokonywać w złotych.

Ukraina potrzebuje natychmiastowej i konkretnej pomocy. Dziś jednoczymy się i wspólnie wspieramy naszych sąsiadów. Wielu Polaków pomaga indywidualnie, jednocześnie włączają się także firmy i instytucje. My się dołączamy, a to dopiero nasz pierwszy krok na tej drodze.

— mówi cytowana w komunikacie Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jesteśmy niesamowicie wdzięczni naszym kolegom. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Polski za ich chęć pomagania, czego dowody w ogromnej skali widzimy w ostatnich dniach. Ukraina pozostaje silna, w dużej mierze dzięki wielkiemu wsparciu, jakie płynie do nas z całego świata. Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę, za każdą wiadomość i każdą pomocną dłoń.

-– podkreśla w komunikacie Kyryło Szewczenko, prezes Narodowego Banku Ukrainy. 

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Nie musimy się jednak ograniczać tylko do przelewów. Wkrótce także BLIK umożliwi dokonywanie wpłat na ten cel:

Dziś wszyscy musimy pokazać solidarność z Ukrainą, musimy działać szybko na swoim odcinku. Dzięki naszej technologii oraz wypracowanym relacjom z przedstawicielami Centralnego Banku Ukrainy umożliwiamy każdemu bezpośrednie wpłaty środków na wsparcie dla ukraińskiej armii na specjalny rachunek, sprawnie uruchomiony przez BGK. Na tej bazie niezwłocznie uruchomimy także dodatkowe możliwości wpłat przez system BLIK.

 – zapewnia Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIK-a.

Oczywiście nie wszyscy chcą wpierać finansowo rozlew krwi. Takie osoby zachęcamy do wsparcia cywili. Listę sprawdzonych zbiórek przygotował dla Was Adam. Pomóc możecie także, wspierając naszą zbiórkę środków na pomoc Ukrainie, którą prowadzimy w serwisie SiePomaga.

Źródło: Newseria

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy