ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC One A9 na nowo otworzy drzwi do sukcesu Tajwańczykom? Benchmark ujawnia część specyfikacji

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc aero koncept grafika mysl one m9

Więcej rdzeni, mniej nowoczesnej technologii – takie komentarze można znaleźć pod wszystkimi wpisami związanymi z MediaTekiem, a więc tajwańską firmą, która coraz bardziej zagraża Qualcommowi. Jednak jedna z najnowszych jednostek – 10-rdzeniowa – może zagrozić najlepszym Snapdragonom.

Helio X20 to układ, który z pewnością nie cieszy się tak dużą popularnością jaką powinien. Pomimo że ilość rdzeni nie zawsze idzie w parze z wydajnością to pierwsze testy tej jednostki są obiecujące. Wszystko za sprawą One A9, który ma korzystać z tej propozycji MediaTeka, a dodatkowo z 4 GB RAM. Zostało to ujawnione poprzez Geekbench, za pomocą którego została zmierzona wydajność nadchodzącego smartfonu HTC. Wyniki na poziomie 1835 punktów (jeden rdzeń) i 5884 punktów (wiele rdzeni) deklasują obecnych liderów – z Galaxy S6 włącznie. W takim razie czy Aero jest w stanie przybliżyć klientów do tajwańskiej firmy? Z pewnością, ale której? Do MediaTeka czy HTC? Ten pierwszy z pewnością może na tej współpracy skorzystać, ale czy sam producent smartfonów ma szansę odnieść sukces za pomocą One A9?

W głównej mierze wszystko zależy od ceny i jeśli ta zostanie ustalona na odpowiednim poziomie to HTC może ponownie przyciągnąć do siebie konsumentów. Jednak czy MediaTek Was nie odstrasza?

źródło: PocketNow

Sprawdź najnowsze wpisy