nowa część Assassin's Creed

Nowy Assassin’s Creed – czy właśnie poznaliśmy datę premiery?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

W połowie tego tygodnia informowaliśmy was o planach Ubisoftu odnośnie stworzenia nowej gry z serii Assassin’s Creed. Według licznych doniesień tytuł ma być mniejszą produkcją. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy ramy czasowe, w których gra ma ujrzeć światło dzienne.

Nowy Assassin’s Creed jednak nie w tym roku

Nowy Assassin’s Creed

Dla osób niezaznajomionych z tematem nowej gry Ubisoftu spieszymy z wyjaśnieniami. Studio ma w planach wydanie kolejnej odsłony cyklu Assassin’s Creed. Jednak tym razem ma to nie być duża gra w stylu ostatnich części, czyli Odyssey i Valhalla. Tytuł ma się skupić bardziej na tradycji serii – skradaniu i skrytobójstwie. Aktualnie cykl znacząco się rozwinął i w rozgrywce przypomina już rozbudowanego RPG-a. Ubisoft chce więc wykonać ukłon w stronę fanów pierwszych części gry i stworzyć coś na wzór pierwotnych „Assassinów”.

Zobacz też: Sony chwali się liczbami Horizon Zero Dawn przed premierą Forbidden West

Zgodnie z doniesieniami nowa produkcja ma skupiać się na postaci Basima Ibn Ishaqa, który pojawił się w Assassin’s Creed Valhalla. Fabuła ma rozgrywać się w większości na terenie miasta Bagdad, które w czasach teraźniejszych leży w Iraku. Wraz z pojawieniem się tych informacji w internecie w połowie tygodnia, mogliśmy usłyszeć, że gra trafi na rynek jeszcze w tym roku. Jak się jednak okazuje nie musi to być prawda.

Colin Moriarty – były dziennikarz IGN oraz prowadzący programu Sacred Symbols podzielił się z nami swoimi uwagami. Moriarty znany jest z trafnego przewidywania ruchów, które wydarzą się w branży gier wideo. Dziennikarz powołując się na swoje źródła obwieścił nam, kiedy możemy spodziewać się premiery nowej produkcji z serii Assassin’s Creed. Mianowice ma ona pojawić się na rynku w pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że mimo tego, iż informacja pochodzi z poważnego źródła, nie jest ona jeszcze potwierdzona. Aktualnie Ubisoft wciąż wspiera swoje najnowsze dzieło z serii, czyli Assassin’s Creed Valhalla.

Źródło: Comicbook

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy