Assassin’s Creed skoncentrowany na skradaniu? Ciekawy plan Ubisoftu

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Według najnowszych doniesień twórcy serii Assassin’s Creed chcą wkrótce wypuścić na rynek nową grę. Ubisoft początkowo planował rozszerzyć Valhalle, ale dodatek szybko zamienił się w osobny tytuł.

Assassin’s Creed wróci do korzeni?

nowa część Assassin's Creed

Dużo wskazuje na to, że mniejsza, ale niezależna gra z serii o skrytobójcach pojawi się jeszcze w tym roku lub na początku 2023. Tytuł ma skupiać się na postaci Basima znanego nam z najnowszej odsłony cyklu. Dodatkowo według przecieków gra będzie skoncentrowana na mechanice skradania. Jest to coś, co na pewno przyciągnie fanów pierwszych części serii, gdzie ten element był kluczowy w rozgrywce.

Początkowo projekt miał być dużym dodatkiem do Assassin’s Creed: Valhalla, ale wraz z upływem czasu producenci wpadli na pomysł, żeby wydać go jako osobną grę. Nowa odsłona serii nie zachwyci nas ogromnym otwartym światem, a najprawdopodobniej rozgrywka oprze się o mniejszy region. Fabuła ma zabrać nas między innymi do miasta Bagdad. Tam poznamy historie wspominanego już Basima. Projekt funkcjonuje w tym momencie pod roboczą nazwą Rift.

Zobacz też: Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia – pierwszy zwiastun dużego DLC

Ubisoft zdecydował się nie komentować plotek, które błyskawicznie pojawiły się w internecie. Zdaniem producenta gry byłoby to „krzywdzące dla programistów oraz społeczności gry”. Inaczej do sprawy podszedł jednak José Araiza, który pracował przy Assassin’s Creed: Valhalla. Jeszcze w grudniu deweloper zapytany o powrót postaci Basima odpowiedział:

Tak! Odpowiedź brzmi tak. Nie chce podawać więcej szczegółów, ale na pewno zobaczycie jeszcze Basima w przyszłości.

Aktualnie zespół Ubisotu zajmujący się serią Assassin’s Creed wciąż wspiera Vallhale. Gra w listopadzie tego roku będzie obchodzić swoje drugie urodziny. Tymczasem Ubisoft planuje wydać w marcu trzecie duże DLC po Gniewie Druidów i Oblężeniu Paryża. Mowa tu o Świcie Ragnaroku, który skupi się na mitologii nordyckiej. W planach Ubisfotu jest również wydanie największej gry z serii, czyli Assassin’s Creed Infinity.

Źródło: Eurogamer

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy