termometr z WiFi

Student opracował termometr z WiFi, który pomoże monitorować temperaturę u dziecka

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Jakub Szczerba, student kierunku lekarskiego i absolwent inżynierii biomedycznej opracował termometr wykorzystujący WiFi. Tego typu urządzenie może być pomocne dla rodziców, którzy zajmują się małym dzieckiem. Jak działa?

Termometr z WiFi

Zmierzenie temperatury małym dzieciom jest znacznie trudniejsze, niż w przypadku dorosłych. Maluchy charakteryzują się bowiem ponadprzeciętną ruchliwością. Jakub Szczerba studiujący kierunek lekarski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach opracował jednak Fevero. To termometr, który znacznie ułatwia monitorowanie temperatury u dziecka.

Urządzenie składa się z czujnika temperatury, który umieszcza się na klatce piersiowej lub w dole pachowym oraz platformy zbierającej dane. Termometr wykorzystuje WiFi do przesyłania danych na telefon komórkowy rodzica. W razie wzrostu temperatury rodzic otrzymuje odpowiedni alarm. Jeśli łączność WiFi zostanie przerwana, urządzenie będzie nadal rejestrować dane i prześle je, gdy ponownie zyska dostęp do sieci.

Czytaj także: Jakie okulary VR kupić? Ranking 2022 najlepsze gogle VR dla graczy

Inspiracją były dla mnie narodziny dziecka mojej siostry, które – jak większość dzieci – zmagało się z infekcjami. To właśnie na nim przeprowadzaliśmy pierwsze testy prototypu — mówi autor wynalazku. Jakub Szczerba opracował urządzenie we współpracy z Łukaszem Białkiem i Maciejem Poniedziałkiem. Fevero otrzymał jedną z pięciu nagród głównych na rozstrzygniętym w ubiegłym tygodniu XII Ogólnopolskim Konkursie Student-Wynalazca.

źródło: Nauka w Polsce

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy