Do sieci trafiły informacje dotyczące nowego smartfona, nad którym pracuje Sony. Model o którym mowa to Xperia Z. O urządzeniu była mowa już parę miesięcy temu, jednak wtedy oprócz nazwy nie zostały ujawnione, żadne ciekawostki. Tym razem opublikowane informacje być może okażą się prawdą (niestety jak na razie nie zostały one potwierdzone lub skomentowane przez koncern).

Czego możemy się spodziewać? Według doniesień smartfon ma posiadać 4,6 calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor (niestety nieznany jest model), 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Wyróżniającą cechą ma być aparat z matrycą o rozdzielczości 13 mpix. Podobno urządzenie ma obsługiwać wyłącznie karty microSIM, a także wspierać NFC. Smartfon ma również działać pod kontrolą Androida 4.1.1. Prawdopodobna data premiery to wrzesień br.

Źródło: xperiablog.net

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.