GeForce MX550 benchmark

Nvidia GeForce MX550 na równi najnowszą integrą od AMD

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

GeForce MX550 jest nadchodzącą kartą graficzną Nvidii dla laptopów, która została zapowiedziana jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Do sieci wyciekł właśnie pierwszy benchmark tego układu, pokazujący jego potencjalną wydajność w porównaniu do istniejącej na rynku konkurencji. Jest to o tyle ważne, że pomimo oficjalnej zapowiedzi, wokół GeForce MX550 wciąż jest wiele tajemnic.

GeForce MX550 benchmark

GeForce MX550 benchmark

Nim przejdziemy do testów, to warto podsumować to, co Nvidia potwierdziła do tej pory. Otóż GeForce MX550 nadal wykorzystuje wcześniejszą architekturę Turing, a dokładniej rdzeń TU117. Jest to ta sama jednostka,  która znajduje się w GeForce MX450. Wiadomo także, że GeForce MX550 obsługuje PCIe 4.0 i zawiera pamięci GDDR6. Znalazła się za to obsługa Resizable BAR i Nvidia Optimus. Nowsza technologia Advanced Optimus jest jednak niedostępna. Co więcej, zabrakło także technologii Nvidia DLSS i ray tracingu. Najprawdopodobniej więc rdzenie Tensor i RT są wyłączone.

Zobacz też: Legendarny Batmobil powrócił. I możesz go kupić… jako elektryka

Przejdźmy jednak do testów mocy urządzenia. Warto tu jednak zaznaczyć, że mamy do dyspozycji tylko jeden test w bazie PassMark. Wyniki dla pozostałych kart graficznych oparte są na średnich rezultatach z wielu testów. Dlatego też porównanie to niekoniecznie będzie do końca miarodajne. Skoro wyjaśnienia te mamy już za sobą, to możemy przejść do konkretnych liczb. Jeśli chodzi o porównanie do porzednika, to GeForce MX550 zapewnia wzrost wydajności o 35%. Ciekawie prezentuje się także porównanie do najwydajniejszego APU od AMD. Otóż w porównaniu do zintegrowanej grafiki w procesorze Ryzen 9 5900HS karta od Nvidii zyskała mniej, niż 1% przewagi. Co prawda jak już wyżej pisałem porównanie nie jest do końca miarodajne. Wiele jednak wskazuje na to, że obydwa te układy graficzne są sobie niemalże równe. 

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy