Nvidia nie kupi ARM

Najważniejsza transakcja świata zakończona fiaskiem? Nvidia ma zrezygnować z ARM

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chociaż NVIDIA ogłosiła plany przejęcia brytyjskiego projektanta układów scalonych ARM już we wrześniu 2020 roku, firmie nie udało się sfinalizować transakcji z powodu przeszkód prawnych. Wkrótce po ogłoszeniu, kilka dużych firm, w tym Qualcomm, Microsoft i Google, zgłosiło zastrzeżenia dotyczące przejęcia ARM przez Zielonych. Według nich taka transakcja zaszkodzi konkurencji w branży, dając firmie NVIDIA całkowitą kontrolę nad projektami układów scalonych w tej architekturze. Dodatkowo regulatorzy z UE, USA, Wielkiej Brytanii i Chin wszczęli dochodzenia w sprawie przejęcia.

Nvidia może zrezygnować z ARM

Nvidia i ARM o konsekwencjach braku przejęcia

Chociaż NVIDIA obiecała, że po przejęciu utrzyma obecny, neutralny model licencjonowania ARM, jak dotąd nie udało jej się przekonać regulatorów. W związku z tym firma przygotowuje się do rezygnacji z transakcji — a tak przynajmniej twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą. Według nich NVIDIA przekazała partnerom, że nie spodziewa się zamknięcia transakcji, podczas gdy SoftBank, obecny właściciel ARM, intensyfikuje przygotowania do wejścia na giełdę i sprzedaży akcji jako alternatywy dla przejęcia. Jednakże NVIDIA i kierownictwo ARM nie podjęły jeszcze decyzji i nadal przedstawiają swoje racje organom regulacyjnym.

Zobacz też: Latające samochody w ciągu dwóch lat? Przełomowe testy w Słowacji

Rzecznicy prasowi obydwu firm odpowiadają na zadane pytania dotyczące zrezygnowania z transakcji w sposób dość wymijający. Podkreślają oni zalety takiego przejęcia, a także wyrażają nadzieję, że transakcja dojdzie do skutku. Nie przeczą jednak doniesieniom dotyczącym przygotowań do jej zerwania.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy