Program Allegro AlleProgres

AlleProgres na Allegro to program dla sprzedających – dostaną rabaty za szybkie wysyłki

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Od 1 lutego startuje AlleProgres – nowy program Allegro skierowany tym razem do sprzedających. Ma on zachęcać do tego, by sprzedający wysyłali przesyłki jak najszybciej, a jeżeli będą tak robić, mogą czekać na nich rabaty na wysyłkę. Brzmi to wszystko ciekawie, ale wiele zależy tutaj od tego, jak chętni będą sprzedający do współpracy. Jeżeli są skłonni do wysyłania paczek tego samego dnia, mogą trochę na tym zyskać.

AlleProgres – Allegro z nowym programem dla sprzedających

Allegro AlleProgres

Wiadomo, że im szybsza wysyłka zakupionego produktu, tym lepiej. Wie o tym InPost, który w niektórych miastach dostarcza przesyłki nawet tego samego dnia, kiedy zostały nadane. Również Allegro jest świadome tego, że szybka wysyłka jest bardzo istotna dla kupujących. W związku z tym startuje program AlleProgres, który skierowany jest do sprzedających na platformie. Sam program ma wystartować 1 lutego 2022 roku, a potrwa przez kilka miesięcy i zostanie zakończony 31 maja 2022 roku. Jednak już teraz można zapisywać się do programu i jeżeli sprzedajemy na Allegro, lepiej to zrobić. Można będzie bowiem uzyskać rabat na wysyłane przez nas paczki w ramach Allegro Smart!, ale pod warunkiem, że spełnimy kilka wymagań narzuconych przez platformę.

Allegro AlleProgres – warunki uczestnictwa w nowym programie

Program AlleProgres ma zastąpić zeszłoroczny Program Szybkich Wysyłek i by do niego przystąpić, musimy spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest to, żeby w październiku zeszłego roku sprzedający mieli dokonanych minimum 10 zamówień. W to nie wchodzą zamówienia anulowane lub złożone za pomocą jednego z poniższych sposobów:

 • Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym.
 • Dostawa przez sprzedającego.
 • Dostawa przez sprzedającego pobranie.
 • List ekonomiczny.
 • List priorytetowy.
 • Odbiór osobisty po przedpłacie.
 • Odbiór osobisty pobranie.
 • Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy.
 • Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy pobranie.
 • Odbiór w punkcie po przedpłacie.
 • Odbiór w punkcie pobranie.
 • Przesyłka elektroniczna (e-mail).

Oczywiście wykorzystywane przez sprzedającego konto nie może być zablokowane, zawieszone lub ograniczone w związku z naruszeniem regulaminu platformy. Trzeba jeszcze będzie zaakceptować regulamin programu, a do niego można zapisać się w zakładce Program AlleProgres w Moje Allegro (Moje Allegro → Sprzedaż → Jakość Sprzedaży → Program AlleProgres).

Zobacz też: Co nowego trafiło dziś na Netflix?

Co daje AlleProgres i na jakie rabaty na wysyłkę można liczyć?

Rabaty Allegro AlleProgres

Warto jeszcze wspomnieć o jednej ważnej rzeczy, czyli procentowym wskaźniku zamówień wysłanych tego samego dnia. To na jego podstawie Allegro będzie obliczało rabat dawany na wysyłkę w ramach Allegro Smart!. Chodzi o „udział zamówień wysłanych w dniu złożenia zamówienia we wszystkich zamówieniach złożonych w danym miesiącu”. I tutaj przy wyliczeniach nie brane jest pod uwagę to, jaki sposób dostawy wybrał kupujący czy godzina złożonego przez niego zamówienia. Allegro tłumaczy to przykładem, że jeżeli złożono w danym miesiącu 100 zamówień, a 20 z nich wyszło tego samego dnia, to nasz wskaźnik wynosi 20%. W AlleProgres ma pojawić się taki wskaźnik za październik 2021 roku i to od niego będą uzależnione przyznawane rabaty. Wzrost wskaźnika będzie pozwalał na osiągnięcie 1 lub 2 poziomu, a rabaty na wysyłkę mają być uwzględniane w każdym z miesięcy, w którym byliśmy już zapisani do programu.

 • 1 poziom – obowiązuje jeśli osiągnie się wzrost wskaźnika o 3.00 do 5.99 punktów procentowych
 • 2 poziom (podwójny) – obowiązuje jeśli osiągnie się wzrost wskaźnika o co najmniej 6.00 punktów procentowych. Tutaj kwoty rabatów są 2 razy większe niż w 1 poziomie.

Kwoty rabatów uzależnione są jeszcze od kwoty zamówienia oraz tego, czy dostawa będzie realizowana do automatów pocztowych i punktów odbioru czy kurierem. Wygląda to następująco dla 1 poziomu:

 • Zamówienie od 40 do 79,99 złotych – automaty paczkowe: 0,99 zł; kurier: 1,99 zł
 • Zamówienie od 80 do 199,99 złotych – automaty paczkowe: 2,49 zł; kurier: 3,99 zł
 • Zamówienie od 200 do 299,99 złotych – automaty paczkowe: 3,99 zł; kurier: 5,99 zł
 • Zamówienie od 300 złotych – automaty paczkowe: 4,99 zł; kurier: 6,99 zł

W przypadku 2 poziomu rabaty są po prostu podwójne. Rabatami objęte są jedynie przesyłki Allegro Smart!, a po więcej szczegółów i pełen regulamin dobrze zajrzeć na stronę Allegro.

Źródło: Allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy