ciekawostki o YouTube

Powtarzaj tylko te rozdziały na YouTube, które faktycznie Cię interesują

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

W pierwszej połowie 2020 roku na YouTube pojawiła się dosyć ciekawą nowość w postaci rozdziałów. Twórcy dostali możliwość dzielenia swoich produkcji na konkretne kategorie, w ramach których widzowie mogli przejść bezpośrednio do konkretnej sekcji, która go interesuje. Z perspektywy czasu na pewno można uznać to rozwiązanie za użyteczne, ale to nie koniec planów Google. W ramach kolejnych zmian rozdziały na YouTube będą mogły być powtarzane. W ten sposób tworzy się kolejna funkcjonalność, która da nowe możliwości podczas oglądania filmów.

Rozdziały na YouTube rozwijają się — będziemy mogli powtarzać te, które wybierzemy

O samym rozwiązaniu YouTube jeszcze oficjalnie nie poinformował, gdyż jest to punkt odkryty w ramach rozkładania aplikacji mobilnej na czynniki pierwszej. W programie oznaczonym numerem 17.01.36 pojawiła się wzmianka o chapter repeat. Ma to być przełącznik i w sumie… cała reszta staje się naszym wyobrażeniem. Mamy już niemalże 100% pewność, że jest to gotowe rozwiązanie, które musi zostać uruchomione po stronie serwerów Google. Na czym będzie polegać? Nazwa sugeruje, że wybrany rozdział na YouTube będzie można odtwarzać na okrągło, czyli właśnie powtarzać. Czy brzmi to jak rozwiązanie, które ma szansę się przydać? Jak najbardziej. Dzisiaj możemy automatycznie zapętlać całe materiały na YouTube. W momencie, gdy zaciekawi nas tylko konkretny fragment, to czemu nie zapętlić właśnie tylko część filmu?

Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to składanki muzyczne, gdzie podzielone utwory będziemy mogli powtarzać, aż do momentu, kiedy znudzą się nam. Drugie zastosowanie? Wszelkie poradniki, gdzie musimy kilkukrotnie spojrzeć, jak coś jest wykonywane, ale nie chcielibyśmy odrywać rąk od wykonywania właśnie tego samego.

Zobacz też: OPPO promuje świat bez baterii — czym jest Zero-Power Communication?

Siłą rzeczy zapętlanie tylko rozdziałów filmów na YouTube to znacznie większe możliwości, które dopiero zostaną odkryte. Naturalnie nie spodziewam się, że nagle stanie się to jedna z najważniejszych funkcjonalności, ale… dajcie znać, jak Wy podejdziecie do tego tematu? W ogóle kiedykolwiek zapętlaliście filmy na YouTube?

Źródło: Android Police, XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy