OnePlus 6

OnePlus kończy wsparcie dla flagowców z 2018 roku – „szóstki” i tak długo wytrwały

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Oficjalnie następuje koniec wsparcia dla smartfonów OnePlus 6 oraz OnePlus 6T. Taką wiadomość można przeczytać na forum społeczności zebranej wokół marki. Trzeba przyznać, że OnePlus dość długo wspierał swoje smartfony, które na rynku pojawiły się w 2018 roku. To jeszcze przed tym, jak inni producenci zaczęli wydłużać czas wsparcia dla swoich urządzeń.

Koniec wsparcia dla OnePlus 6 i OnePlus 6T

OnePlus 6

Można powiedzieć, że OnePlus 6 oraz OnePlus 6T to tak naprawdę ostatnie z „zabójców flagowców”. Owszem, firma dalej wypuszcza bardzo dobre sprzęty, choć cenowo są one już zbliżone do wszystkich innych flagowców na rynku. Teraz wygląda to więc inaczej, niż w chwili, kiedy OnePlus debiutował na rynku. Dziś firma ma w swoim portfolio także telefony ze średniej i niskiej półki, ale my tutaj nie o tym. OnePlus wyróżniał się też tym, że obiecywał długie wsparcie dla swoich produktów. I jak widać, danego słowa dotrzymał.

Koniec wsparcia dla OnePlus 6 oraz OnePlus 6T nastąpił po trzech latach. Podczas tego czasu sprzęty doczekały się trzech dużych aktualizacji systemowych, około 60 zamkniętych buildów beta i 30 otwartych. Widać więc, że 1+ faktycznie stara się dotrzymywać obietnic i zapewnia wsparcie na te minimum 3 lata, jeżeli chodzi o flagowce. W tym roku czeka fanów marki spora zmiana. Latem ma się bowiem okazać, jak będzie dokładnie wyglądała przyszłość oprogramowania OnePlus. Tutaj bowiem nastąpi fuzja systemu z tym, co oferuje OPPO.

Zobacz też: T-Mobile wprowadza pełne wsparcie dla osób niesłyszących.

Bardzo dużo się zmieniło w OnePlus od czasu premiery „szóstek”. Dla jednych na lepsze, a dla innych wręcz przeciwnie. Rynek smartfonów robi się coraz ciaśniejszy, ale jest jeszcze miejsce na firmy, które dbają o klienta. Czy OnePlus dalej się do nich zalicza? Osobiście mam nadzieję, że tak, bo sam przesiadłem się na ostatni smartfon od nich. I liczę, że to wsparcie w kwestii aktualizacji dalej będzie utrzymane na tym samym poziomie, co dla OnePlus 6.

Źródło: OnePlus forum

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy