ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Cyberpower Wild Kinetic

Cyberpower Wild Kinetic to obudowa z chłodzeniem, jakiego świat nie widział

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Chłodzenie komputera wcale nie musi przykuwać uwagi jedynie przy pomocy RGB. Cyberpower właśnie stworzyło obudowę Wild Kinetic, która jest na to najlepszym dowodem. Ta została wyposażona w 18 zautomatyzowanych trójkątnych otworów wentylacyjnych, które reagują na wewnętrzną temperaturę, otwierając się, aby umożliwić większy przepływ powietrza do komponentów lubiących chłód. I warto tu podkreślić, że nie jest to żadna rewolucja w chłodzeniu komputerów, a jedynie coś, co po prostu ma świetnie wyglądać. Chociaż producent wskazuje także na pewne praktyczne zastosowania tej konstrukcji.

Cyberpower Wild Kinetic

Cyberpower Wild Kinetic

Cyberpower podkreśla, że otwory wentylacyjne są kontrolowane przez 18 serwomechanizmów podłączonych do słupka i kołnierza wewnątrz obudowy, podobnie jak działają parasole, albo osłona termiczna Jamesa Webba – w sumie można ten mechanizm umieścić gdzieś po środku pod względem skomplikowania. Ogólny pomysł polega na tym, że otwory wentylacyjne mogą pozostać w większości zamknięte, tłumiąc hałas wentylatorów i powstrzymując przed dostaniem się do środka więcej kurzu, gdy temperatury są niskie, ale zaczynają się otwierać, aby zapewnić większy przepływ powietrza, gdy wewnątrz obudowy robi się naprawdę gorąco. Oczywiście są pewne różnice względem tradycyjnego parasola i nie mam tu na myśli braku ochrony przed deszczem. Otóż w przypadku tej obudowy możliwe są także stany pośrednie. Wielkości otworów mają się dostosowywać do temperatury wewnątrz. To oznacza, że mogą być nie tylko całkowicie zamknięte i otwarte, ale także lekko i mocno uchylone.

Zobacz też: Aparat w iPhone 15 Pro – to będzie rewolucja

Będzie można również samemu dostosować zakresy temperatur, które wywołują ruch otworów wentylacyjnych. Natomiast małe szczeliny pomiędzy otworami wentylacyjnymi i trójkątnymi wycięciami na górze oznaczają, że zawsze będzie trochę chłodnego powietrza dostępnego do wnętrza obudowy, nawet jeśli otwory wentylacyjne są zamknięte. Otwartą kwestią pozostaje to, jak dużo hałasu będzie generować otwieranie i zamykanie przesłony. Jak można się spodziewać po obudowie zawierającej 18 ruchomych części, Cyberpower Kinetic Series nie będzie modelem budżetowym. Producent mówił o cenie w okolicach 249 dolarów, czyli 1000 złotych + VAT. Do sprzedaży ma zaś trafić dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: Tomshardware

    Sprawdź najnowsze wpisy