ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aparat iPhone 15

Aparat w iPhone 15 Pro – to będzie rewolucja

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Seria iPhone 13 jest na rynku od jesieni i jeszcze na dobre nie zdążyła zadomowić się na rynku. Mimo braku kluczowych nowości nowe smartfony z Cupertino cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie pomagają jednak ciągłe problemy z dostępnością. Nasz wzrok już kieruje się na kolejną generację telefonów Apple. Spodziewamy się i możemy zobaczyć modele, które nazwijmy iPhone 14, 14 Max, 14 Pro i 14 Pro Max. Według ostatnich raportów urządzenia mogą otrzymać poważną modernizację aparatu, która obejmie główny obiektyw o rozdzielczości 48 MPx. To zdecydowanie większa wartość niż w przypadku aparatu 12 MPx w ostatnich generacjach telefonów z Cupertino. Do tego ma dojść zwiększenie ilości RAM. Wybiegnijmy w przyszłość, bo tam kryją się jeszcze większe nowości… iPhone 14 otrzyma nowy aparat, ale poważniejsze zmiany otrzyma jego następca, czyli iPhone 15.

Zobacz także: Bezstratny dźwięk w Apple Music – Apple osiągnęło swój cel

Aparat w iPhone 15 Pro – to będzie rewolucja

Według analityka Jeffa Pu, co najmniej jeden model rodziny iPhone 15 wprowadzony na rynek w 2023 roku będzie wyposażony w system kamer peryskopowych, co pozwoli na zwiększenie zoomu optycznego. Superzoom jest funkcją, której najbardziej brakuje mi w obecnych smartfonach z nadgryzionym jabłkiem. Dobrze, że Apple wreszcie zauważy to po tylu latach. iPhone 15 Pro ma być wyposażony w obiektyw peryskopowy z nawet 10-krotnym zoomem optycznym

Aparat iPhone 15

W przypadku systemu peryskopowego światło wpadające do teleobiektywu byłoby odbijane przez ustawione pod kątem lustro w kierunku matrycy aparatu. Zmiana kierunku, w którym porusza się światło, pozwoliłaby Apple na dopasowanie dłuższej konfiguracji teleobiektywu wewnątrz iPhone’a, umożliwiając użytkownikom opcję dalszego powiększania bez rozmycia.

Superzoom w iPhone jest wyczekiwany od lat

Plotki o tym, że iPhone otrzyma sensor peryskopowy krążą od początku 2020 roku, a analityk Ming-Chi Kuo jako pierwszy wspomniał o takiej możliwości. Kuo początkowo powiedział, że obiektyw peryskopowy będzie funkcją iPhone 14 Pro, ale raczej się pomylił. Teraz wygląda na to, że będziemy musieli na tę nowość poczekać do iPhone 15 Pro w przyszłym roku.

Aparat iPhone 15

Ta aktualizacja aparatu zapowiada się świetnie i superzoom musi wreszcie zadebiutować w urządzeniach Apple. Firma przesuwa wprowadzanie tej funkcji od wielu lat. Wynika z tego, że chyba nie interesuje ona większości użytkowników, co mocno mnie dziwi. Flagowy smartfon wydaje się powinien być wyposażony w taką opcję, ale Tim Cook chyba uważa inaczej. Tymczasem przypomnijmy, że modele iPhone 13 Pro są ograniczone do ledwo 3-krotnego zoomu optycznego.

Na rynku od wielu lat istnieją smartfony z Androidem z obiektywami peryskopowymi, w tym Samsung Galaxy S21 Ultra i Huawei P40 Pro+. Oba te urządzenia mają nawet 10-krotny zoom optyczny, a po dodaniu sensora peryskopowego iPhone 15 Pro może pójść w ich ślady.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy