Dziś przez firmę Nextbase została zaprezentowana kamera samochodowa iQ. Producent określa ten model jako przełomowy, ponieważ w odróżnieniu od typowych wideorejestratorów, wykorzystuje on potencjał sztucznej inteligencji oraz łączności sieciowej. Na ten moment nie znamy jeszcze ceny nowego urządzenia.

Kamera Nextbase iQ zaprezentowana — czym się charakteryzuje?

Kamery samochodowe to urządzenia, które przede wszystkim nagrywają sytuację na drodze, w tym niebezpieczne sytuacje. Firma Nextbase postanowiła jednak dodać do modelu iQ dodatkowe funkcje, takie jak odbieranie alarmów w czasie rzeczywistym i uzyskiwanie dostępu do nagrań wideo ze zdarzeń nawet wtedy, gdy nie ma nas przy aucie.

Najciekawsze funkcje kamery Nextbase iQ:

  • Dostęp do tego, co rejestruje kamera w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca
  • Wyznaczanie pozycji pojazdu przy pomocy GPS
  • Tryb świadka – po komendzie głosowej kamera nagrywa film i automatycznie przesyła go do chmury
  • Tryb obsługi – pozwala ustawić alarmy, które otrzymamy, gdy ktoś, komu pożyczyliśmy auto, znajdzie się z nim w określonych sytuacjach (np. przy obsłudze parkingu)
  • ESOS – automatyczne powiadamianie służb ratunkowych wraz z przekazaniem m.in. danych o lokalizacji w razie poważnego wypadku
  • Driver Aware – monitoruje kierowcę i zapobiega jego zaśnięciu lub rozproszeniu uwagi
  • Vehicle Aware – monitoruje drogę i samochody z przodu, ostrzega przed zagrożeniami ze strony aut i pieszych
  • Monitorowanie lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym
  • Aplikacja pozwala kierowcy znajdującemu się poza samochodem otrzymać natychmiastowo powiadomienia o zdarzeniu wraz ze zdjęciami

Cały system Nextbase iQ składa się z trzech kamer działających na podczerwień. Obraz z przodu pojazdu jest rejestrowany w 4K, a z tyłu i w środku w 1440 p.

Czytaj także: Motorola moto g71 5G z ekranem OLED debiutuje w Polsce — oto jej cena

Nextbase iQ nie stanowi jedynie rozszerzenia funkcjonalności kamery do samochodu — to zupełnie nowa kategoria inteligentnej, połączonej z Internetem technologii samochodowej — twierdzi Richard Browning z firmy Nextbase.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.