ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gwiazda nazwana na cześć postaci z League of Legends

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Do dość niecodziennej sytuacji doszło wczoraj w świecie zarówno gier komputerowych jak i kosmosu. Te dwie na pozór odrębne dziedziny życia połączyły się za pomocą jednej osoby.

Aurelion Sol uhonorowany własną konstelacją

Aurelion Sol z League of Legends

Aurelion Sol to jedna z postaci w grze League of Legends. Czempion przypominający smoka nosi przydomek „Architekt Gwiazd„, a pod swoją biografią na oficjalnej stronie gry od Riot Games, posiada taką informację:

Aurelion Sol niegdyś ozdabiał nieprzebraną pustkę kosmosu astralnymi cudami swojego autorstwa. Teraz musi wykorzystywać swoją straszliwą moc, by usługiwać kosmicznemu imperium, które podstępem go zniewoliło.

Fakt, że postać odnosi się do świata astronomii, zainspirował jednego z graczy League of Legends, do wykonania małego kawału. Żart nie byłby, jednak możliwy bez pomocy firm trzecich, które zajmują się właśnie dziedziną astronomii. Prześledzimy, więc poczynania tajemniczego żartownisia.

Zobacz też: Rosja nakłada gigantyczną karę na Google

W tym momencie do gry wkracza International Star Registry, czyli organizacja założona w 1979 roku. Firma zajmuje się sprzedażą praw do nieoficjalnego nazywania gwiazd. Produkty i usługi ISR są często sprzedawane jako prezenty lub pomniki. Dzieje się tak, ponieważ za oficjalne nazywanie gwiazd oraz konstelacji odpowiada organizacja naukowa — Międzynarodowa Unia Astronomiczna. To jedyny organ uznany na prawie całym świecie, zajmujący się nazywaniem ciał niebieskich.

Korzystając z usług International Star Registry jeden z graczy Leauge of Legends, postanowił sprawić mały żart. Człowiek ten ku czci jednego z najbardziej niedocenianych bohaterów gry, nazwał jedną z gwiazd znajdujących się nieopodal konstelacja Byka „Nerf Aurelion Sol”. Nazwa ta odnosi się do licznych wewnętrznych żartów, dotyczących samej postaci oraz jej mechaniki działania. Kawał wykonany przez jednego z graczy League of Legends, szybko zyskał miano ironicznego. Poniżej znajdziecie mapę, która wskazuje pozycję gwiazdy na niebie.

Mapa Aurelion Sol

Źródło: Altchar

Sprawdź najnowsze wpisy